Valami Amerika 2 (2008)

Valami Amerika 2

Sabnock Sanatory   2020. 07. 12.

Nem megy ez nekem.Nem értem a filmet,a lényegét,vagy a mondanivalóját,vagy nem tudom.Nekem rémesen szörnyű,és fárasztó.Nem poénos,nem pörgős,nincs semmi lényegi mondanivalója.Csapnivaló szemét.

Deku   2017. 08. 30.

Én tökre máshogy képzeltem volna el ezt a filmet a története alapján. Nem lett rossz a film csak másabb volt az elképzelés és amit kaptam. De persze az jó pont, hogy remek a befejezése.

GedyPapa   2017. 03. 08.

Az egyik kedvenc magyar filmem, ami cáfol minden olyan meggyőződést, hogy mi nem tudunk igazán ütős, színvonalas filmet készíteni. A musicalsége pedig még inkább tetszett, hiszen merészen nyúltak a készítők egy olyan terepre, amin azért egyszerűen meg lehet csúszni. De állva maradtak!

Norbi   2018. 07. 30.

Nagyon jól megírt folytatás. Bár a sztorija érthetetlen módon nem lett teljesen más, mint az első része, látszott hogy itt már jobban tudták, hogy mit akarnak kihozni az egészből.

diumiu   2018. 01. 30.

A folytatásoktól mindig tartok, a Valami Amerika esetében is ez volt, de óriási pozitív csalódás ért amikor annak idején láttam a filmet. Az új szereplők megjelenése nagyszerű ötlet volt, illetve az is, hogy egy musicalt rendezett meg a csapat. Kieme... több»

VvV   2018. 12. 22.

Nekem az egyes nem tetszett, ez egy fokkal jobb. A történetében vannak ígéretes jelenetek.

MMcFly2015   2018. 01. 30.

Szemmel láthatóan több pénzből készült a film, bár a történet menete is félelmetesen ugyan az mint az első részben. Mégis olyan, mintha rájöttek volna, 2002-ben mik voltak a hiányosságok és most megkapjuk a film humorosabb oldalát, látványosabb koreo... több»

Ónodi Eszter
Ónodi Eszter
Lucia Brawley
Herendi Gábor
Lucia Brawley
Oroszlán Szonja

Eszter lakásában 500 szál vörös rózsát szórtak szét, ezzel próbálta Alex kiengesztelni őt.

Az East-West musical próbáinak jeleneteit a budafoki Törley pezsgőgyár üzemében forgatták.

A new york-i sztriptízbárban játszódó jeleneteket valójában a Corvin tetőn vették fel. (annak ellenére, hogy a stáb járt New Yorkban forgatási célból, turistavízummal)

Bala ragozási problémája az őt alakító színész, Csuja Imre ötlete volt, aki a forgatókönyvben látott meg egy ilyen hibát, s gondolta ez működhet humorforrásként.

A film elején látható vissszatekintő képregény a tesztközönség ötlete volt.

Ritka jó második részt sikerült összehoznia Herendi Gábornak, bölcsen várt néhány évet, amíg megérik az idő a folytatásra, és nem változtatott a siker receptjén, méltó volt saját magához, ami nem volt könnyű, hiszen a Valami Amerika igen hamar legendává vált. több»