Diesel   2018. 05. 29.

Igazából egy erőltetett folytatásnak éreztem a filmet. A karácsonyi hangulat és az erre felépített történet nem volt rossz, de teljesen átlagosnak éreztem. Will Ferrell vígjátékait nagyon szeretem és néha el elfogult is szoktam lenni a szerepléseivel kapcsolatban viszont bevallom hogy most erőltetettnek éreztem mind a karakterét mind a poénjait. A történet lassú tele felesleges monológokkal és ezzel rettentően unalmassá válik. Megmosolyogtatott, de néha be is aludtam közben. Igazából az első rész nyomába sem ér!

mamiéstöti2   2018. 05. 12.

Nekem nagyon tetszett ez a film, mert a készítők úgy gondolom, arra helyezték a hangsúlyt, hogy ne egy egysíkú és stílusú vígjátékot hozzanak össze, hanem minden néző találjon benne magának szerethetőt. Mivel én a káromkodós és az élethelyzettel ellenkező humort nem szeretem, ezért kellemes csalódás volt, az első részhez képest, mely tele volt ilyen jellegű jelenetekkel. Azért egy-egy mutatóban maradt benne, de abszolút elviselhető volt. Aki szereti a családias hangulatú mozit, aki az intelligens humorért néz meg egy filmet és aki csak egy könnyed esti kikapcsolódásra vágyik, ajánlani tudom. Külön kiemelném a Wahlberg-Ferrel duót, akik szerintem a legnagyobb közös alakításukat vitték a filmvászonra. Egyébként is külön-külön nagy kedvenceim, de együtt verhetetlenek. Igazából Wahlberg más műfajokban mutatta eddig meg magát, de most végre megtalálta a karaktert, melyben remek vígjátékszínész is lehet, nem pedig egy plüssmackóval trógerkodva próbálja learatni a babérokat. Mel Gibson is telitalálat volt a nőcsábász nemtörődöm, gazdag nagypapa szerepére, csakúgy mint John Lithgow-é, akinek annyira nem követtem ezidáig munkásságát, de most felhívta magára a figyelmet. Külön megemlíteném, a gyerekszereplők, főleg a kisfiút alakító színész páratlan játékát, csakúgy, mint a néhány rejtett üzenetet a mai kor romlására, mint az állandóan az okostelefonját babráló tinédzserlány, vagy a kedvtelésből lopó modellalkatú nő, akit a középszerű anyuka próbál megállítani és a biztonsági őr még őt tartja zaklatónak. Azt is tegyük hozzá, hogy John Cena sosem lesz A kategóriás színész, még csak a régi testépítőkből lett szórakoztatóipari munkások szintjét vagy The Rock-ét sem fogja megütni, de az ilyen mellékszerepeket pont neki találták ki. A filmben a legüdébb színfolt Ferrell stílusán kívül a végén a dalos jelenetben a csókért sorban álló lányok közül kikandikáló kujon kisfiú megjelenése volt. Nagyon jól szórakoztam az elejétől a végéig, egyszer mindenképp érdemes megnézni.

Deku   2018. 02. 15.

Nagyon gyors, pörgős és számomra eseménydús volt a film ami meg is hozta a várt sikert, élveztem. Nem is tudom, hogy miért vonakodtam az elején tőle pedig értelmes történetszálat kapott és nem is húzták nyúzták el a végtelenségig.

HETEDIK   2017. 12. 05.

Középkategóriás családi mozi, sokszor erőltetett poénokkal. Néha azért felnevettem, de sokkal többet vártam tőle.Viszont az egészen dob egy csillagot és ami miatt megnéztem ezt a részt az a két legenda: Gibson és Lithgow párosa. Ismét bizonyítják, miért toronyoszlopos A kategóriás színészek még mindig, főleg Lithgow teljesítménye zseniális annak fényében, ő nem az ilyen lágyszívű apuci szerepekről volt annó híres....de Gibson is csont nélkül hozza a vagány apuka karakterét, a legjobb poén amikor benyögi a 20 000-es fára: "-Persze hogy szép, 3500 dollár métere!" A trailerek lelőtték az összes jobb poént, sokszor viszont eléggé ellaposodik a film és tele van klisékkel. De amire készült, azért hozza. Egyszer megéri megnézni.

Berto49   2018. 04. 11.

A karácsonyi téma sajnos nem felejtős a hollywoodi filmeseknek. Minden évben készítenek ebben a tematikában néhány meglehetősen igénytelen darabot. Az igazi adventi előkészületek helyett sokan beérik egy-egy ilyen komédia megtekintésével. Ráadásul ez még folytatás is. Gondolva, hogy az eredeti szereplők mellé erősítésnek kell, betettek két igazi színészt is, Mel Gibson és John Lithgow személyében. Ezt nagyon jól tették, mert számomra Will Ferrell, együtt Adam Sandler és Ben Stiller társaságával a színész mesterség megcsúfolásával egyenlő. Nem igazán értem, mit keresnek Hollywoodban... (a sok-sok $-on kívül) Attól függetlenül, hogy folytatás volt, szerintem jobban sikerült, mint az első rész, ami nagyrészt annak köszönhető, hogy megjelent a színen a két nagypapi. Volt egy-két valóban jó poén, de a többi szakmányban előre gyártott és már nagyon sokszor látott geg. Ami nagyon nem tetszett, az a betlehemes jelenet, meg a vége, bár minden karácsonyi filmnél kötelező az émelyítő cukormázas bevonás. Az biztos, hogy nem ezt a filmet fogom megnézni idén december 24. előtt.

Owen Vaccaro
John Cena
John Cena
Will Ferrell

Összességében egy szórakoztató és hamisítatlan karácsonyi mókában lesz része, annak aki jegyet vált a Megjött apuci 2.-re, de jóval alul marad a film a szintén idei Rossz anyák 2.-vel szemben. A csajok, hiába a gyengébbik nem képviselői, egy jóval tökösebb karácsonyt hoztak össze, mint a négy pasi együtt véve. 7/10 több»

A Megjött apuci 2-ről elmondható, hogy nincsen türelme a finomabb poénok felépítéséhez, hanem úgy erőlködik az egymásra pakolt és viccesnek szánt jelenetekkel megnevettetni a nézőt, hogy az erősen izzadságszagú lesz és a színészek arra kényszerülnek, hogy feljavítsanak egy unalmas forgatókönyvet. 40/100 több»

Egyáltalán nem rossz, vagy gyomorforgató, csak szomorúan érdektelen. És legalább húsz perccel hosszabb a kelleténél. 55/100 több»

A film legfontosabb kelléke a 8 méteres karácsonyfa volt, amelyet fémből öntöttek ki a készítők, s erre rakták rá a kérget és a tűleveleket. Három hétig dolgoztak rajta a kellékesek, a felállításához pedig egy tucatnyi emberre volt szükség.

(ArpiHajdu és Réci )

A 2015-ös Megjött apuci folytatása.

Mel Gibson alakítja Mark Wahlberg apját. Gibson a valóságban mindössze 15 évvel idősebb kollégájánál.