Játssz egy Samsung Galaxy A20e-ért ·  Fórum Login

Nagyonjóképű   2020. 03. 02.

Az első rész után már sejtettem, hogy mire számíthatok. Én jókat tudtam rajta nevetni, kellemesen kikapcsolt. Nem egy világmegváltó film, de nem is annak szánták.

HercegPeter   2018. 10. 31.

A nők maradjanak már nőiesek. Sosem fogom megérteni, hogy miért kell folyamatosan a káromkodást erőltetni. Még a férfiaknak sem áll jól a folyamatos ilyen beszéd, de egy nőnél szabályosan gusztustalan. Mi ez a 10-szer elismételt "cseszed a rezet" szöveg? Ez számít ma humorosnak? Tényleg azon kell nevetni, hogy ezerszer elmondják, hogy széthúzott segg? Szomorú. Egyszer talán vicces, kétszer még elmegy, de ennyiszer? Én inkább azt javaslom, hogy aki egy olyan karácsonyi filmet akar nézni ahol a szereplők utálják egymást, az nézze meg a Megjött apuci 2-t. Az sem egy mestermű és nem is túl kifinomult, de ennél százszor jobb. Összeraknak egy egész jó gárdát és ezt csinálják. Például Peter Gallagher kap egy értelmes párbeszédet, míg a fele olyan értékű színészek, mint itt most Kathryn Hanh egy órán keresztül ocsmánykodik. Ez egy gusztustalan, alpári marhaság és mindent elmond a mai társadalomról az, hogy ennyi mindenkinek tetszik és van rá kereslet. Nem akarok megbántani senkit, mert mindenkinek más tetszik, de akkor is, ez? Az ilyen filmek csak arra jók, hogy az egyébként szimpatikus színészeket ellenszenvessé tegye. Nagyon remélem, hogy nem lesz folytatása és minél hamarabb elfelejthetem ezt a szörnyűséget.

ArpiHajdu és Réci   2017. 11. 20.

Valóban erről szól a karácsony?

A film első része olyan átlagosnak mondható vígjáték volt, aminek legalább azt sikerült elérnie, hogy nem rohantam ki nyomban a világból tőle. Azon azonban meglepődtem, hogy folytatást kap a történet, azon meg még jobban elgondolkoztam, hogy mit tudhat ez a film, ha (annak ellenére, hogy a karácsonyról szól) novemberben is ennyi embert be tud csalogatni a mozikba. Persze jól időzítették a megjelenést, decemberben ugyanis karácsony ide vagy oda, semmi esélye nem lett volna a Star wars meg az egyéb év végi premierek mellett. Így azonban minden esélye megvan, hogy nagyot kaszáljon. Bár nem vagyok még anya, de alapvetően nem értem miért kell ennyire túlmisztifikálni a karácsonyi készülődést, mo... több»

Deku   2017. 11. 19.

Meglepően tetszetős volt a film. Egyértelműen nem lett kiemelkedő alkotás de egynek mindenképpen megtette. Kissé érződött, hogy erőltetett mégis volt olyan poén benne ami elég jól tudott működni és ez adott egy egész pofás kis hangulatot. A karácsonyi téma is megfelelő volt ehhez a részhez. A karakterek továbbra is egész hatásosak tudtak maradni. Szerintem mindenképpen szórakoztató kikapcsolódást biztosító lett ez a rész is. Nem ez fog beugrani ha egy igazán mókás vígjátékot akarunk megnézni de érdemes egyszer legalább látni.

Thibo84   2019. 04. 11.

Az első rész történetén úgy csavarnak a készítők, hogy az előző rész anyáinak szüleit hozza be a történetbe, ami káoszhoz vezet. Mélyenszántó gondolatokat akar sugározni a folytatás, de nem igazán jött át a dolog, mert a sok szál között, ami szorosan fut egymás mellett párhuzamosan, elveszik. Értem, mit akar mondani, de teljesen elnyomja, amint a film főhős anyukái a családjuk és a saját szüleik között vergődve próbálnak megfelelni mindenki számára.

Cheryl Hines
Peter Gallagher
Kathryn Hahn

A Rossz anyák karácsonya összeségében egy klasszik egyszer nézős popcorn mozi lett, amire mindenképp társaságban érdemes időt szánni, mert ha máson nem is, majd legalább azon tudsz jókat derülni, hogy a többiek hogyan tudnak ilyeneken nevetni. 55/100 több»

Közepes film, jó színészekkel, de kevés lélekkel előadva. Szaloncukorral elmegy. 5/10 több»

... feel-good movie-ként is megállja a helyét, és nemcsak az életkedvünket hozza meg, de az ünnepekre is ráhangol kicsit miközben újfent emlékeztet, hogy nem kell tökéletesnek lennünk.

8/10 több»

A film összbevétele 72 110 659 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 363 523 953 forintot termelt. A hazai mozik összesen 269 983 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film két rendezője: Jon Lucas és Scott Moore állandó alkotótársak, ugyanis dolgoztak már együtt a Másnaposok, a Testcsere, valamint a Rossz anyák első részén is.

Kathryn Hahn írt egy személyes levelet Susan Sarandonnak, amiben felkérte, hogy ő alakítsa a filmben az édesanyját.

Cheryl Hines csupán 15 évvel idősebb, mint a filmbéli lányát alakító Kristen Bell.