Shop-stop 2. (2006)

Clerks II

Syracuse   2020. 03. 28.

Randal és Dante visszatér

Az eddigi (2020) utolsó igazán jó View Askewniverse film. A Shop-stop karaktereit alapvetően más környezetbe és szituációkba helyezi, én jobban is szeretem, mint az "eredetit". Az elődeihez hasonlóan rengeteg szállóigével szolgál ez a film is. Én várom a harmadik részt. :)

ArpiHajdu és Réci   2018. 08. 16.

Shop-stop 2.: ezúttal viszont nem hiányozhat néhány beteg jelenet...

Kevin Smith 12 év után visszatért a kiindulópontra, s a rajongóit újfent megörvendeztette Randal Graves és Dante Hicks kalandjaival (vagy talán anti-kalandjaival). Hiszen emlékezzünk vissza a kultikus első részre? Igazából semmi nem történt benne, cs... teljes kritika»

Ms. Akárki   2019. 07. 31.

Nem is igazán értem, hogy miért néztem meg. Sejthető volt hogy ez nem az én stílusom. Egy-két jól fekvő poén jó volt, de ezeken kívül elég felejthető alkotás számomra. Túl debil valahogy az összes karakter szinte.

Sem Rorrey   2017. 02. 03.

Jó kis hangulatfilm, vicces szituációkkal. Jay és Néma Bob külön filmje lett a csúcs a sorozatból, de ez se rossz.

MMcFly2015   2019. 03. 08.

Jay és Néma Bob hatodjára van együtt a Shop Stop 2-be, így mindenki tudja mire számíthat.

Kevin Smith 1994-ben a Shop Stop c. olcsó költségvetésű projektjével valamit elindított. Oké, hogy a karakterei egyre nagyobb teret kaptak a filmjeiben, és ikonikus párost alkotott velük, de képes volt olyan párbeszédeket megírni, amivel a vígjáték g... teljes kritika»

Pock   2016. 07. 04.

Ütős vígjáték, ami végig pörög és nem hagyja unatkozni a nézőt. A szereplők aktívak, hozzák a formájukat. Tudtam rajta jókat nevetni. Jól összerakott, szórakoztató film.

Karolyka   2016. 07. 27.

Nagyon rossz lett ez a folytatás. Értelmetlen kavarodás az egész. Szerintem maguk a készítők se tudták hogy mi a céljuk, mit akarnak elérni ezzel a folytatással. A színészek tényleg jók benne és a háttértörténet is, de csak ennyi pozitívumot tudok említeni.

Jay pólóján a Dogmából ismert Krisztus-haver látható.

A filmet a Cannes-i filmfesztiválon 8 perces állótapssal jutalmazták.

(ps)

A film egyike Kevin Smith ún. View Askewniverse sorozatának. A sorozatban a következő filmek szerepelnek: a Shop-stop (1994), a Shop-Show (1995), a Comic strip - Képtelen képregény (1997), a Dogma (1999), a Jay és Néma Bob visszavág (2001) és a Shop-stop 2. (2006). A filmek szabadon kapcsolódnak egymáshoz, nincs szoros történeti összefüggés. Jay és Néma bob karakterével ettől lényegesen több produkció is készült.

(ps)

Kevin Smith eredeti ötlete szerint a film a New Jersey korzón játszódott volna, de mivel így a forgatás túl költséges lett volna, inkább egy gyorsétteremre cserélte a helyszínt.

(ps)

A Shop-stop mindkét része egy Soul Asylum dallal zárul.