Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Flashdance (1983)

Flashdance

Kiss László   2019. 09. 25.

Fiatalsagom jut eszembe. Barhol,barmikor megtudom nezni! Na es a zene!!!

ArpiHajdu és Réci   2018. 02. 21.

Filmklasszikus ide vagy oda: A Flashdance-nek - azt elismerve, hogy remek a zenéje és nagyszerű táncbetétekkel operál - rengeteg gyermekbetegsége van. Kezdjük rögtön a főszereplő lánnyal, aki egyfelől igazi ikonikus figurává lett, s tökéletesen megt... több»

rbernadett   2015. 10. 25.

Sosem értem, hogy egy olyan klasszikus film, amit mindenki ismer ha más nem a zenéje miatt hogy lehet 6 pontos az IMDb-n és hogy lehet hasonló megítélésű az összes többi filmes oldalon. Pláne úgy, hogy ezt a filmet szerintem minden szavazó megnézett legalább kétszer.

HETEDIK   2018. 08. 12.

Attól, hogy a filmben szerepel egy valóban világsláger, a What a feeling, még nem lesz jó film. A történet egy nulla, van egy dolgozó, csinos lány, aki táncol és balerina szeretne lenni, közben pedig szerelmes lesz. Ennyi a sztori. Olyannyira unalmas... több»

tuskólédi   2015. 02. 09.

Klasszikus csajos film szuper zenei összeállítással. Laza estékre megteszi.

Jennifer Beals
Jennifer Beals

Adrian Lyne kétszer is visszadobta a rendezés lehetőségét, mire végül igent mondott.

David Cronenbergnek felajánlották a rendezést lehetőségét, de visszautasította. Ismerve a kanadai rendező munkásságát, biztos teljesen más eredmény született volna az ő rendezése által.

Kevin Costner-t meghallgatták Nick Hurley szerepére.

A divattá vált féloldalas, vállra lehúzott pulóver egy egyszerű véletlen folytán került bele a filmbe. Jennifer Beals-nek ugyanis még a középiskolában volt egy kedvenc pulcsija, amit túl sokáig hagyott a szárító gépben és összement a nyakánál, így ki kellett szélesítenie a lyukat. A meghallgatásra ebben a pulcsiban ment és nagyon tetszett a készítőknek, így belevették a filmbe.

A Mattel egészen 2010-ig várt azzal, hogy előrukkolhasson a saját Flashdance barbie babájával.

A 3. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1983-ban.

1983-ban a 5. legtöbb bevételt hozó film volt.

Sissy Spacek is számításba jött Alex szerepére, de a producerek végül túl öregnek tartották hozzá.

Holly Hunter azért utasította vissza Alex szerepét, mert nem tetszett neki az forgatókönyv.

Alex Owens szerepére olyan színésznők jöttek szóba, mint Kim Basinger, Lorraine Bracco, Bo Derek, Daryl Hannah, Heather Locklear, Tatum O'Neal és Andie MacDowell.