Flyboys - Égi lovagok

Flyboys - Égi lovagok

Flyboys
Gecko

1916-ot írunk. Már majdnem két éve dúl az I. világháború. A nyugati fronton a brit és francia szövetséges erők megerősítették lövészárkaikat a németekkel szemben, milliók estek áldozatul. Az Egyesült Államok továbbra is kitart a semlegesség mellett, és elszigetelt marad, arra hivatkozva, hadd vívják meg az európaiak a saját harcukat. Ám számos amerikai utazott Európába a Szövetségesek segítésére, önkéntes mentősofőrökként, vagy épp a Francia Idegenlégió tagjaiként. Hamarosan ezen amerikai önkéntesek egy csoportja megalakítja saját osztagát, hogy a sokkal jobban felszerelt német pilóták ellen forduljon és ezáltal segítsen a Szövetségeseknek. Erről a feszült, élet-halál harcról szól a FLYBOYS.

Rendező: Tony Bill
Forgatókönyvíró: Phil Sears, Blake T. Evans, David S. Ward
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2006.11.02.

2019.02.02 Thibo84

Jó a történet, jók a színészek. Akik szeretik a háborús filmeket, azoknak bátran ajánlom.

2016.02.22 Adepto

Na ez nálam a FILM! Nem tudnék olyat mondani, ami nem tetszett, vagy amibe bele tudnék kötni. A történet elképesztő, a sztori íve szépen felépített, fordulatos és végig leköt. Olyan szinten beleéltem magam, hogy néha észre sem vettem és hangosan komm... Több

2018.04.26 indingo

Nekem a háborús filmek mindig kicsit egyformák. Ezt a filmet mondjuk kivételesen kedvelem, mert nem az a szokásos világmegmentős túlzásokkal teli film.

2016.05.21 Gecko

Az egyik kedvenc háborúról szóló filmem. Érdekessége ,hogy a repülőgép pilóták szemszögéből mutatja be az akkori világot,mikor még éppen ,hogy csak elkezdődött a repülők hadi célú felhasználása.Izgalmas,fordulatos és a kellő helyen humoros is. Persze a gyengéd szálak sem maradnak el a történetből.

2015.02.03 mobilman89

A főszereplők kimondottan jó alakítják a történetben a karaktereket, és hősiesen helytállnak a harcokban, még ha egyesek életébe kerülhet. Jan Reno hozza a kötelezőt, de a film egyébként csak átlagos.

A film igaz történet alapján készült.Szerző: Thibo84