Nem versz át

Fool Me Once

2024.02.27 Noémi387311

Fordulatos, bár kicsit agyontekert sztori

A film megnézése előtt végigolvastam a kritikákat, én ezek alapján szoktam egy filmbe belekezdeni... kicsit szkeptikusan kezdtem nézni, de azt kell mondanom, hogy ez egy nagyon jól kitalált sztori. Amikor vége volt egy résznek, alig vártam, hogy indítsam a következő részt (elkapott a lekelldarálnom-feeling). Talán a túlbonyolított titkokkal/rejtelmekkel, a mindenki mindenkivel IS összefüggésben áll kicsit tipikussá tette a filmet, de alapból nagyon élveztem, mindenkinek ajánlom.

2024.01.01 szemtelen

Jól fogyasztható újévi thriller

Harlan Coben – a fordulatok mestere – még 2018-ban példátlan üzletet kötött a Netflixszel, miszerint 14 regényét adaptálja a streamingszolgáltatás. Nos, az új évet immár a nyolcadik regény megfilmesített sorozatával kezdi a Netflix. Egy vad thriller, amit olyan élvezettel zabáltam fel, mint a maradék karácsonyi bejglit. Az egykori különleges hadműveleti pilóta, Maya elveszti férjét, Joe-t egy véletlenszerű lövöldözés következtében, így egyedülálló anyja marad a kislányuknak. Egy barátja ad neki egy bébikamerát, hogy felügyelje a házban kislánya biztonságát, majd meglepetésére férjét, Joe-t látja a kamerában, amint a lányukkal játszik – miután meggyilkolták. Ez arra készteti Mayát, hogy elkezdjen ásni a férje múltjában, de hamarosan rájön, hogy több titok van, mint amennyire készen állt. Érdekesnek találtam a történetet, annak ellenére, hogy a közepe kissé elveszett. Időnként bonyolultnak és zavarosnak tűnt, ahogy próbáltam lépést tartani az eseményekkel. A történet arra fókuszál, hogy megpróbálják kitalálni, ki ölte meg Joe-t, vagy hogy valójában él-e még. Coben szívesen játszik az eltűnt emberek témájával. Érzelmi mélységet ad a történeteinek, szereti a reményt. Ha valaki hiányzik, kérdéses a bűntény, amíg keressük az igazságot, az egy érdekes rejtvény. Ha az a személy meghalt és elment, akkor az kész van. Tehát bizonyos értelemben a remény, a világ legmenőbb dolga lehet egy jó thrillerben.

2024.02.07 Robinson76

A fordulatok mestere ismét csavar egyet

Coben adaptációiról elmondható, hogy a szerző regényei és az azokból készülő sorozatok ugyanazon sémákra épülnek. Általában egy bűnügy, tragédia, vagy valamilyen rejtély az alap, melynek árnyai utolérik azt a főhőst, aki azt gondolta, hogy már maga mögött hagyta a múltat. Fordulatos történetek, izgalmas gyilkossági ügyek, amik végtelen mennyiségű csavarral borzolják a kedélyeket, és teszik a végsőkig izgalmassá a szériákat. Nos, a Nem versz át is pontosan ilyen. Bár a két lengyel Coben-adaptációnál jobban sikerültnek ítélem meg, de vannak ennél jobban sikerültek is. Összességében nem okozott csalódást, de a korábbi Coben-sorozatok olyan magasra tették a lécet, hogy erre most csak egy tisztességes 4 csillagot tudok adni, de azt jó szívvel teszem.

2024.02.17 indingo

Végtelenül hatásvadász sorozat, ami túlságosan elrugaszkodik a valóságtól, és ok-okozat sincs benne. Nagyon megtévesztő, és berántja az első pár rész a nézőt, de elég hamar kipukkadt nálam a lufi.

2024.01.05 Fikatours_blogger

A fordulatos, jól adagolt történetért jár az ötös még akkor is, ha a főszereplő bájos hölgy hiteltelen volt erre a szerepre. A többi karakter viszont remek választás. Külön kiemelném személyes kedvencemet, Joanna Lumley-t, aki a banya anyóst alakította.

2024.01.05 Klauka89

Nekem nagyon tetszett, egy nap alatt ledaráltam. A végében kicsit csalódtam, de kárpótolt a záró csavar. 3. Coben-adaptációm, és eddig ez volt a legjobb.

2024.02.13 dandelion1983

Láttam már pár nagyon jó krimit, de ez nem tartozik közéjük. Először is, a 8 rész ehhez a sztorihoz nagyon sok, rengeteg felesleges szál van benne, rengeteg értelmetlen párbeszéd, amik nem visznek minket előbbre a történet szempontjából. A színészi j... Több

2024.01.06 Lóri Ádámcsik

Izgalmas és jó a befejezés

Végig lekötött, jó volt a történet, jók voltak a szereplők és a karakterek. A vége fordulatos, nem számítottam rá egyáltalán. A lezárás teljes, nincs elvarratlan szál. :)

2024.01.11 Zsuzsanna395645

Átlagos, jobbat vártam.

Minden Harlan Cobent láttunk már, igaz, nem olvastam egyiket sem, nincs a könyvekhez viszonyítási alapom. DE... én emlékszem az első Harlan-sorozatra, aminek az volt a címe, hogy Safe... nálam az a csúcs még mindig, utána Az ötödik, A gesztenyeember, Az idegen és spanyolok verziója, ami szerintem a legjobb kivitelezése volt egy ilyen kemény, csavaros thrillernek. De a lengyelek is jól megoldották a dolgot idáig, kifejezetten jól. Sok bajom volt ezzel a mostanival... nem életszerű figurák, nem életszerű döntések. A főhősnőnk a maga 30 kilójával nehogy már lenyomjon egy 100 kilós pasit... vicc. Az angolok véleményem szerint nem tudnak igazán jó forgatókönyveket készíteni, mert finomkodóak. Itt is ezt éreztem... Mindig tökéletes smink, mindig tökéletes ház... A vége sem életszerű. Szívesen nézem Harlan Coben adaptációit, mert mindig van benne rengeteg csavar, de ez a mostani kicsit műszagúra sikeredett sajnos. Nem szerettem a zárt helyszíneket, csak a birtok, csak a lakás közt ingáztak, esetleg az irodai jelenetek, olcsó CGI-os technikák az ál, megrendezett katonai jeleneteknél... stb... ha a spanyolok csinálták volna, tuti újranéztem volna.

2024.01.12 Emmersson

Megnéztem kétszer két epizódot, aztán most jutott eszembe egy hét után, hogy nem fejeztem be, van még egyszer ennyi. És nem hiányzik, nem érdekel. Olyan német tv-filmes hangulata van. Silány párbeszédekkel és gyenge színészekkel. Unom. Sajnos megint ... Több

2024.01.07 Idknw

Nagyon tetszett, izgalmas és érdekes, nincsenek unalmas részletek, ami semmit nem ad a történethez, indokolatlan szexjelenetek, erőltetett meleg szál. A karakterek is nagyon érdekesek, mindenkinek van valami titka. Nekem a vége is nagyon tetszett, vé... Több

2024.01.17 MP170506

Izgalmas, fordulatos sorozat. Jól megcsavarták a történetet, nem volt kiszámítható. A színészek alakításában találni itt-ott hibát. De ettől függetlenül egy nézhető sorozat.

2024.01.07 SzupiMester

Kétszer ugrottam neki, mert uncsi volt már 2 rész után, na de aztán beindul a... aha, jó is lenne, de sajna elég gyorsan rá lehet jönni, mi is történt igazán. Szóval a sorozat felétől már azt várja az ember, hogy mutassák már igazam van-e, és sajna i... Több

2024.01.13 Vali

Közepes

A többi Harlan Coben-sorozathoz képest ez jóval gyengébb. Viszont nem feltétlenül a cselekmény miatt, hanem a főszereplőt, Mayát alkotó színésznő pocsék alakítása miatt. Annyira életszerűtlenül és bénán jött le pár jelenet, hogy kb. gyanús volt az első pillanattól. Ha vkinek a szeme láttára megölik a férjét, az rá pár napra nem bulikázik, és nem vidám és nyugodt. De Maya mintha másnapra túl is lett volna az egészen. A dadussal, aki ellopja a memóriakártyát, azzal se történik sokáig semmi a rendőrség részéről. Ez kicsit életszerűtlen. Maga a csavarok, a történet meglepetései, amikre nem számít az ember, azok jók. Az utolsó két rész tudta felkelteni az érdeklődésem, de nagyon el kellett vonatkoztatnom a szépen kisminkelt, babaarcú színésznőtől.