Fúsi

Fúsi

Movieaddicts.hu
2015/10/08

A megvalósítás sallangmentes. Nincs felesleges jelenet, vagy rossz párbeszéd, csak néha furcsán, jól-rosszul viselkedő emberek. A rendező, Dagúrn Kári mindig is vonzódott a jószándékú karakterekhez, ez a filmje sem kivétel. Több

Vox.hu
2015/10/16

Az izlandi film keserédes coming-of-age mozi, vagyis egy felnőtté válás történetét meséli el. Különlegessége, hogy ezen nem egy tinédzser, hanem egy negyvenes éveiben járó férfi esik át. (80/100) Több

Hetediksor.hu
2015/10/16

Páros magány
Egy izlandi film napjainkban akkor okozna meglepetést, ha rossz lenne. A Fúsi az első szerelemről és a felnőtté válásról szól, ami abból a szempontból – is – érdekes, hogy főszereplője túl van a negyvenen. A rangos Tribeca fesztiválon három kategóriában nyert. Több

Smoking Barrels
2015/10/18

Persze közel sem tökéletes mozi ez. Jó pár mellékszál vezet a semmibe, vagy szimplán csak jó ideig lóg a levegőben, és magának Fúsinak a háttértörténetét sem mondanám olyan nagyon kidolgozottnak, de végig képes megmaradni, egy könnyeden komoly, keserédes élménynek néhány emlékezetes jelenettel. Több

Filmtekercs.hu
2015/10/19

Érzékeny izlandi őszinteség
A Fúsi az a szívet tépően őszinte és jóindulatú film, aminek egy-egy jelenete kitörölhetetlenül a szívünkben marad. És ez nem csak a rendező érdeme: leginkább a szelíd óriást alakító Gunnar Jónsson vesz le minket a lábunkról. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!