A világ dicsősége

A világ dicsősége

Gloria Mundi

Daniel több évnyi rabság után szabadul a börtönből, melyet követően visszatér otthonába, Marseille-be. Egykori feleségétől, Sylvie-től megtudja, hogy a távollétében lányuk, Mathilda életet adott első gyermekének, Gloriának. Míg Daniel a rácsok mögött ült, a család tagjai új életet… Több

Forgatókönyvíró: Robert Guédiguian, Serge Valletti
Lola Naymark
Grégoire Leprince-Ringuet
Jean-Pierre Darroussin

2021.06.04 brsvktr87

Nekem így néz ki egy igazán fajsúlyos filmalkotás, amely mentes minden művészi szenvelgéstől. Nagyon jó volt megnézni, és egész biztos, hogy még valaha elő fogom szedni.

2021.05.18 Pumpu

Bár a téma kétségtelenül nagyon mély, nekem valahogy mégsem jött be. Egy ilyen fontos világot érdemesebb lett volna minden művészi szenvelgés nélkül bemutatni. Ezt most nagyon sajnálom, mert szerintem sok nézőt veszítettek ezzel a rosszul megválasztott formanyelvvel.

2021.06.03 NEO

Engem nem igazány nyert meg magának a film, valahol túlságosan eltávolodott tőlem, legalábbis valahogy nem tudott lekötni. Nem mondom, hogy nagyon unatkoztam volna, de azért eléggé elpocsékoltnak érzem az időt.

2021.05.17 wolf79

Engem nagyon megérintett, bár nem érzem, hogy valaha még újra meg szeretném nézni. Ettől függetlenül csakis ajánlani tudom mindenkinek!

A film címe a latin "Sic transit gloria mundi" szállóigéből ered, amelynek jelentése: "Így múlik el a világ dicsősége".Szerző: csd