Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2004-ben Arany Glóbuszra jelölték, mint a legjobb nem angol nyelvű film.Szerző: Bogi87

Kb. 9,6 milló német màrkàból jött létre a film.Szerző: Bogi87

Eredetileg Florian Lukas játszotta volna Alex szerepét.Szerző: kázsé

Nagy mennyiségű számítógépes effektet kellett használni, hogy eltüntessék a "nyugatiasodás" nyomait Kelet-Berlinről.Szerző: kázsé

Sigmund Jähn beleegyezett, hogy megjelenjen a filmben, de visszautasította, hogy saját magát játssza. A rendezőnek nagyon nehéz volt olyan színészt találni, aki hasonlít Jähnra, és azt a speciáis dialektust is beszéli, amit ő. Végül komplex sminktechnikával és szinkronizálással oldották meg a dolgot.Szerző: kázsé

Denis egy jelenetben olyan pólóban látható, ami az 1999-es Mátrix c. filmből ismerős kódokra hasonlít. Egy kivágott jelenetben Denis mesél egy filmötletéről, ami kísértetiesen hasonlít a Mátrixhoz.Szerző: kázsé

A jelenetet a bankban 2001. szeptember 11-én forgatták. Maria Simon azt mondta, nagyon nehéz volt elkülönítenie a játékát a hihetetlen és tragikus hírek okozta érzelmeitől.Szerző: kázsé

Bár a filmben ezt nem említik, a család lakása a kelet-berlini Friedrichshain kerületben található.Szerző: kázsé