Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2024.02.23 Schumy1

Kicsit vontatott itt-ott, de jó volt kívülállóként látni, milyen volt átélni. Egyszer mindenképp érdemes megnézni.

2020.09.24 qwer

Szocialista üdvözlettel

Kiváló tragikomédia, melyben remekül megfér egymás mellett a mélabú és helyzetkomikum, és olyan mélységben mutatja be a rendszerváltásnak és Németország újraegyesítésének az egyénre és a társadalomra gyakorolt hatását, hogy akár egy dokumentumfilmmel is vetekedhet. Remekül ábrázolja, hogyan fedezte fel a kapitalizmust a szocializmusban felnőtt nemzedék, és olyan provokatív kérdéseket sem kerülget, hogy mit éltek át a keletnémetek, miután felmérték, mit veszítettek a szocializmus eltűnésével. Azáltal, hogy a főszereplő egy hazugságra épülő jelent épít fel, hogy megvédje beteg anyját a történelmi változások okozta sokktól, az egész film egy humoros visszatekintéssé válik egy olyan rendszerre, ami évtizedek távlatából már kissé komikusnak hat. Az utolsó 15 perc fordulata (a filmzene sajnos majdnem elnyomja az ajtó mögött játszódó jelenet 2-3 mondatát) felerősíti a családi dráma vonalat is, ami a félelemről, megalkuvásról, éveken át tartó hazugságról, anya-fiú kapcsolatról, ki nem mondott megbocsátásról és megnyugvásról szól. Szerintem hibátlan film, kár kihagyni.

2015.07.24 rhamus

Szerintem egy igazi klasszikus. Bátran ajánlom mindenkinek. Zseniális színészi játék, nagyszerű látvány és izgalom jellemzi a filmet! Remek alakítást nyújtanak a színészek ebben a kellőképpen izgalmas filmben.

2017.07.15 Berto49

Szörnyű ország lehetett az NDK! Egy országot kettészakítani ugyanolyan bornírt ötlet, mint a trianoni békeszerződés. A film kb. a közepéig igen jó, aztán onnantól kezdve leül. Ennek ellenére egyszer meg lehet nézni.

2016.09.28 Greeta

Eléggé unalmasnak találtam pedig sokan dicsérik. A története jó lehetett volna, de valahogy nem tudott lekötni.

2016.05.04 raczdavidzsolt

Néha búcsút kell inteni és niytni kell a világra az újra! Szuper! A ifjak átérezhetik a rendszerváltást az idősek kicsit visszaemlékezhetnek gyermekkorukra!

2015.09.28 tamas84

Azt hiszem, ez a film pontosan vissza tudja adni, mi is játszódott le valószínűleg mindenkiben abban az időszakban: az ember egyszer csak egy új világban találja magát, amiről azt sem tudja, hogy milyen, de közben ott van rajta a régi világból vissza... Több

2015.03.12 JollyDzsé

Az egyik legjobb német film, amit valaha láttam. A srác baromi jól játszik, a sztori fergeteges, és szívhez szóló, a rendezés meg egyszerűen tökéletes. Hihetetlenül jól meg van ragadva, ahogy a fiú őrlődik a múlt és a jelen között, hogy próbálja újra... Több

2024.01.15 hátadlegyenelöl

Fain film, engem megfogott nagyon, és eredeti az ötlet is. Inkább szerintem azoknál szól nagyot ez a film, akik abban az időszakban éltek.

2015.08.07 Peeves112

Szuper volt, jó kis szórakozást nyújtott nekem így semmi esetre se bántam a film megnézését. Aki vevő erre a stílusra annak mindenképpen megéri megnézni, mert semmit se veszíthet vele.

2017.04.14 bahhama

Nagyon tetszett a film, életem felét ebben az időszakban éltem, így minden párbeszéd, a történet, az aggodalmak, a környezet, a stílus, minden ismerős volt. Szerintem nagyon jól megoldották a kor bemutatását, persze személyes tapasztalattal még élvezetesebb.

2020.06.26 Ed

Jól bemutatta az akkori életet, de ezen kívül semmi jót nem tudnék elmondani róla. A mi a sz@rnak néztem ezt meg kategóriába sorolnám.