87% 1001 szavazat

Fórum
Lejátszás

Hol nézheted

FILMINFÓ

Az volt a Vízöntő kora. Az volt az önfeledt szabadság, a tánc, a dal és az LSD kora. De az volt a vietnámi háború kora is. A felesleges katonásdié és az értelmetlen, kegyetlen halálé... Egy vidéki srác megkapja a behívóját, és a sorozásra New Yorkba utazik. Aztán meglát egy gyönyörű lányt lóháton, akibe talán beleszeretne, ha a legkisebb esélye is volna rá, hogy még egyszer találkozzanak. Új barátai erről egészen másképpen vélekednek. A hippiknek semmi sem lehetetlen: az ő életüket más törvények irányítják, kizárólag olyanok, melyeket saját maguk hoztak. Így kezdődik a film, melyre mindenki olyan szívesen emlékszik. Berger, Claude, Sheila és a többiek története nem csak egy… Több

Rendező: Miloš Forman
Forgatókönyvíró: Gerome Ragni, James Rado, Michael Weller
Ország: Amerikai Egyesült Államok
Premier (HU): 1980.01.17. | Max (2023.10.09.)

2022.08.30 JRD

Nem akarok megszokott mondatokat puffogtatni. Szerintem mindenki ismeri a musicalból készült filmet. Ha pedig még sem ismeri, azoknak csak ajánlani tudom, hogy nézzék meg. (Szerintem miközben nézik ráébrednek, hogy van pár dal, amit nem először hallanak.) Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2016.11.04 ArpiHajdu és Réci

Talán nem túlzás azt állítani, hogy ezen a filmen nőttem fel. Legalábbis a zenéjén. Kezdetben ugyanis szüleim, majd pedig nővérem miatt (akik imádták a Hair-t) gyakorta előfordult, hogy a vasárnapi ebéd közben hallgattuk a soundtrack-et. Akkoriban mé... Több

Édesanyám nagy kedvence,de nekem annyira nem lopta be a szívembe magát,Van benne egy-két sláger,de sem a képi világ,sem a story nem fogott meg,Nekem egyszer nézős.

2019.03.17 indingo

Zseniális film és a zene fantasztikus. A hippik szabadságérzete és a kötelességtudó naiv falusi srác találkozása egy gazdag lánnyal és egymással. Milyen különböző világ, és mégis milyen fantasztikus emberi kapcsolat alakult ki közöttük. Milos Forman ... Több

2020.08.28 Harper

Hair - a hippimozgalom és életérzés szimbóluma

Nagy kedvencem ez a film, nem csak a jó zenei betétek, slágerek miatt, hanem azért is, mert hűen bemutatja a 60-as évek hippi-mozgalmát Amerikában. Treat Williams kivételesen nagyot alakit a pacifista hippi szerepében, aki végül abba hal bele, ami ellen végig küzd (a vietnámi háborúba). John Savage a film másik nagy alakja, hiszen lényéből fakad a karakter. A "Manchester England" című dal a korszak egyik szimbóluma lett nekem máig óriási kedvencem, akárcsak az "I got Life". A Hair máig a hippi-mozgalom jelképe, érthetővé téve a 60-as évek amerikai kultúr-légkörét. Értékelésem: 85%

#1

A filmet többször is leszinkronizálták.Szerző: JRD

#2

Hozzávetőlegesen 11 millió dollár volt a film költségvetése, amit nem sokkal múlt felül a bevétele. Tehát ha azt vesszük a Hair, mint film bukásnak számít... és mégis az egyik legjobban ismert, énekelt, dúdolt történet a bolygón.Szerző: JRD

#3

Galt MacDermot neve fémjelzi az össze dallamot . Gerome Ragni és James Rado pedig a szövegeket írta.Szerző: JRD

#4

A musical bemutatója 1968. Ennek alapján adaptálta filmre Milos Forman rendező 1979-ben.Szerző: JRD

#5

Értékelés: 8/10
(2017. 11. 12.)
... egy igazi klasszikus született, amelyen azóta sem fogott az idő. Időnként érdemes újranézni, mert nagyon át tudja mosni a lelket, és ezt nem sok film mondhatja el magáról.
8/10 Több