Hajnali mentőakció

Rescue Dawn

2023.09.30 Oildi

Imádtam.

2017.11.20 Deku

Kétségtelen, hogy minden amihez itt hozzányúltak egy nagy nulla lett, értékelhetetlen katyvasz. Nem igazán van mit dicsérni ebben a filmben mivel nagyon el lett szúrva. Nem gondoltam, volna, hogy ilyen negatív meglepetésben lesz részem.

2018.12.10 harnas1207

Bale filmjei elég komoly minőséget szoktak nyújtani, de itt ezt nem éreztem. Sőt nem szokásom, de ezen a filmen bealudtam. Nagyon gyenge volt.

2020.11.16 Di Canio

Aki szereti a vietnami háborús, igényesebb filmeket, nem ilyen Rambo szintűt, az ne hagyja ki! Még poénok is vannak benne, pedig a téma igen komoly, hogy éld túl a fogolytábort, a dzsungelt stb. A megtörtént eset pedig kizárja, hogy kitalált gagyi legyen.

2016.05.05 raczdavidzsolt

Jó volt belelátni egy segítságre szorult ember életébe, miként mentik meg! Szuper!

2015.05.01 dps

Werner Herzog másodjára viszi filmre a németországi születésű haditengerész pilóta, Dieter Dengler valós történetét, aki kiszabadult egy laoszi hadifogoly táborból a vietnámi háború alatt. A Rescue Dawn a rendező legérthetőbb és legjobb filmjeinek eg... Több

2015.08.16 Corazon.Donq

Nagyon jó volt. Tökéletes volt benne a hangulat, a poénok, az akció jelenetek. Nem is beszélve akkor már a színészekről. Szerintem igazán szerethető a történet is így nincs semmi baj vele. Leköti az embert.

2015.03.19 pottyospanna

A mű felépítése lassú szerkezetű, de nagyon igényes. Van benne brutalitás, kalandozás, elveszettség, kétségbeesés, remény, érthetetlen mészárlás. A megható befejezés tökéletesen illik ebbe a remek alkotásba.

2015.06.21 adam

Ez egy igazán jól sikerült és megindító háborús film. Nincs túlgondolva, nincsenek felesleges körök, minden jelenet, minden képkocka nagyszerűen illeszkedik a történetbe. A forgatókönyv feszes, jól kitalált, a megvalósítás pedig pörgős és erős. A történet igazi ereje abban áll, hogy megtörtént eseményeken alapul.

2016.04.18 Keiichi Tsuchiya

Kevés ennyire jó háborús film van, mint ez. Christian Bale élete egyik legjobb alakítását nyújtotta eben a produkcióban. A film minden szempontból jó, a kameraállások igényesek, nagy íveket fut be az operatőr. A forgatókönyv igényes, átgondolt és logikus. Nem is tudok semmi negatívat mondani. Leülhet, ötös.