Nagy Sándor, a hódító (2004)

Alexander

Nagy Sándor, a hódító

Colin Farrell
Jonathan Rhys Meyers

accattone   2021. 05. 01.

Túlméretezett alapkő

Megnéztem a három és fél órás Final Cutot, ami teljesen újra lett strukturálva, és ez jól állt neki. Még van ezenkívül egy nyolc perccel rövidebb Ultimate Cut, Stone most ezt tartja a végső változatnak, de felépítésében nem lehet radikálisan különböz... teljes kritika»

Deku   2017. 10. 25.

Jól indított a film volt benne lehetőség de sajnos nem használta ki megfelelően szerintem. Bonyodalmas lett a történet és a végétől pedig sokkal többre számítottam.

GedyPapa   2017. 06. 02.

Többet vártam tőle..Azonban még így is a látvány elvitte a pozitív jó oldalra az egész sztorit. A szereplőválogatás nagyon jól sikerült, így ők mentették a menthetőt.

Norbert93   2018. 09. 12.

Feleslegesen túlnyújtott, unalmas és hosszú. A főszereplőválasztás sem volt a legjobb döntést. Egy ilyen uralkodó életéről sokkal nagy volumenű és jobb minőségű, eposzi szintű filmet vártam volna el.

Sodanth   2015. 10. 29.

Szép emléket állít az álmodozó hódítónak

Oliver Stone igenis jó rendező. A vietnámi háborút megjárt direktor csinált egy igazi háborús alapfilmet, a Szakaszt és a pénzügyi világot bemutató zseniális Tőzsdecápákat. Többi filmje már mérsékeltebb siker volt, többségük feledhető. Aztán a Gladiá... teljes kritika»

Gecko   2016. 05. 21.

Gyönyörű kosztümök és helyszínek ,mindez beleillesztve egy hellenizált világba. Hódításait mi is nyomon követhetjük eme nagyszerű filmés színészek által. Viszont a meleg részt kihagytam vagy redukáltam volna. Csak ezért 5/4

GaraiV   2016. 08. 29.

Anthony Hopkins nagyon profin alakít a filmben, nem csalódtam benne. Érdekes és magával ragadó történetet választott alapul, ami szerintem mindenkit érdekelhet.

Van belőle egy 40 perccel hosszabb rendezői változat is. Ami nemcsak hosszabb, hanem a rendező át is variálja az egész filmet. Máshogy vannak a jelenetek.

(tvmérnök)

Colin Farrell a forgatás alatt eltörte a karját és bokáját.

(SódóGA)

Néhány jelenetet Indiába kellett volna felvenni, de az indiai elefántok nem voltak jól betanítva, ezért Thaiföldön vették fel az elefántos epizódokat.

(SódóGA)

Val Kilmer a kövér Philip karaktere miatt kb. 25 kilót felszedett, és felhagyott az edzéssel is.

(SódóGA)

A film majdnem nem jutott el a görögországi mozikba, mert görög ügyvédek egy csoportja megpróbálta betiltani azt, mivel Oliver Stone Nagy Sándort biszexuálisként mutatta be, és ezt a görögök nagyon sérelmezték.