Nagy Sándor, a hódító

Alexander

2021.05.01 accattone

Túlméretezett alapkő

Megnéztem a három és fél órás Final Cutot, ami teljesen újra lett strukturálva, és ez jól állt neki. Még van ezenkívül egy nyolc perccel rövidebb Ultimate Cut, Stone most ezt tartja a végső változatnak, de felépítésében nem lehet radikálisan különböz... Teljes kritika

2017.10.25 Deku

Jól indított a film volt benne lehetőség de sajnos nem használta ki megfelelően szerintem. Bonyodalmas lett a történet és a végétől pedig sokkal többre számítottam.

2017.06.02 GedyPapa

Többet vártam tőle..Azonban még így is a látvány elvitte a pozitív jó oldalra az egész sztorit. A szereplőválogatás nagyon jól sikerült, így ők mentették a menthetőt.

2018.09.12 Norbert93

Feleslegesen túlnyújtott, unalmas és hosszú. A főszereplőválasztás sem volt a legjobb döntést. Egy ilyen uralkodó életéről sokkal nagy volumenű és jobb minőségű, eposzi szintű filmet vártam volna el.

2015.10.29 Sodanth

Szép emléket állít az álmodozó hódítónak

Oliver Stone igenis jó rendező. A vietnámi háborút megjárt direktor csinált egy igazi háborús alapfilmet, a Szakaszt és a pénzügyi világot bemutató zseniális Tőzsdecápákat. Többi filmje már mérsékeltebb siker volt, többségük feledhető. Aztán a Gladiá... Teljes kritika

2016.05.21 Gecko

Gyönyörű kosztümök és helyszínek ,mindez beleillesztve egy hellenizált világba. Hódításait mi is nyomon követhetjük eme nagyszerű filmés színészek által. Viszont a meleg részt kihagytam vagy redukáltam volna. Csak ezért 5/4

2016.08.29 GaraiV

Anthony Hopkins nagyon profin alakít a filmben, nem csalódtam benne. Érdekes és magával ragadó történetet választott alapul, ami szerintem mindenkit érdekelhet.

2017.02.19 tilino

Nagyon látványos, kicsit már-már giccses is, de mégis teljesen elfogadható film, csodálatos, korabeli milliővel, kicsit azonban elferdítve a történelmet. A jelmezek szépek, a szereplők összehangolt játéka kitűnő.

2016.04.29 nagyniki987

Oliver Stone talán egyik legjobb filmje, nem véletlen hogy annak idején a filmes listák élére került.kifogástalan minden szempontból, mond dramaturgiailag, mind pedig a színészi játékot és a látványt illetően. Élvezetes, fordulatos film.

2018.07.14 kisssjanka

A filmet nem mondanám igazán korhűnek, inkább amolyan meseszerű történet, ami nem a hitelességre, sokkal inkább a szórakoztatásra hajaz. Könnyed, szórakoztató kikapcsolódás klasszikusan jó színészekkel.

2017.01.08 vesztingerkitti

Voltak hiányossági a filmnek és néhány üresjárat de mindent egybevetve egy hiteles és helytálló filmet hoztak össze. Látványosak és lenyűgözőek a jelenetek, nagyon jól visszaadja a kor hangulatát.

2015.12.15 UmpaLumpa

Érdekes adaptáció. Nem ilyen filmre számítottam, de bevallom nekem tetszett. Egyébként is szeretem a kosztümös filmeket, és főleg ha még van valami történelmi/ történeti mondanivalója, akkor meg különösen. Oliver Stone nagy fába vágta a fejszét ezzel... Több

2014.10.21 alien007

Nagyon tetszett. Végre egy olyan film, ami pörgős, ráadásul egy olyan uralkodóhoz nyúl, aki híres, nagy tetteket vitt végbe és nem Charlton Heston a hős. A jelmezek, a látvány, fantasztikus. A csatajeleneteket is iszonyatosan jól néznek ki. Ha ezzel ... Több

2016.07.11 Keiichi Tsuchiya

Az egyik legrosszabb Oliver Stone film. A szereplőválogatás is felettébb fura, nincs egy görög se, a párbeszédek borzalmasak, a díszlet az rendben van, meg gondolom valamennyire a történetnek is utána nézett, de még egy ilyen nézhetetlen történelmi filmet. Pedig általában szeretem Oliver Stone rendezéseit.