Hajnali mentőakció

Hajnali mentőakció

Rescue Dawn
dps

1965-ben Laos felett egy titkos bevetés során lelövik Dieter Dengler (Christian Bale) gépét. A férfi a vietkongok fogságba kerül, ahol szörnyű kínzásokon és megaláztatáson esik át. A fogolytáborban öt sorstársával találkozik, akikkel szökési tervet dolgoznak ki. Sokáig nincs merszük valóra váltani… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Luxemburg
Premier (HU): 2008.04.11.

2023.09.30 Oildi

Imádtam.

2017.11.20 Deku

Kétségtelen, hogy minden amihez itt hozzányúltak egy nagy nulla lett, értékelhetetlen katyvasz. Nem igazán van mit dicsérni ebben a filmben mivel nagyon el lett szúrva. Nem gondoltam, volna, hogy ilyen negatív meglepetésben lesz részem.

2018.12.10 harnas1207

Bale filmjei elég komoly minőséget szoktak nyújtani, de itt ezt nem éreztem. Sőt nem szokásom, de ezen a filmen bealudtam. Nagyon gyenge volt.

2020.11.16 Di Canio

Aki szereti a vietnami háborús, igényesebb filmeket, nem ilyen Rambo szintűt, az ne hagyja ki! Még poénok is vannak benne, pedig a téma igen komoly, hogy éld túl a fogolytábort, a dzsungelt stb. A megtörtént eset pedig kizárja, hogy kitalált gagyi legyen.

2016.05.05 raczdavidzsolt

Jó volt belelátni egy segítságre szorult ember életébe, miként mentik meg! Szuper!

A jeleneteket fordított sorrendben vették fel. Christian Bale és a többiek előbb lefogytak, majd folyamatosan híztak vissza, ahogy haladt előre a forgatás.Szerző: ps

Christian Bale igazi férgeket evett a forgatáson.Szerző: ps

Steve Zahn húsz, Christian Bale pedig huszonöt kg-ot fogyott a szerep kedvéért.Szerző: ps

Christian Bale csak a repülőgépszerencsétlenséget ábrázoló jelenetben vett igénybe kaszkadőri segítséget.Szerző: ps