Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Harry Brown (2009)

Harry Brown

elekm90   2020. 10. 21.

Tetszett, bár "csak" egy bosszúfilm, a közeg, amit bemutat, mégis dob egyet rajta. Egész realista alkotás (azt leszámítva, hogy a nyugdíjas Michael Caine az igazságosztó), nincsenek a valóságtól elrugaszkodott akciójelenetek benne. A suttyó kölykök m... több»

irongozu   2016. 04. 15.

Számomra azért lebilincselő, mert remekül tárja fel mindazt a frusztrációt, amely a bili kiborulásához vezetett. A film nem válik kínossá, Caine végig úgy viselkedik, ahogy egy jó karban tartott hetvenhét éves férfi, emellett kapunk néhány kőkemény jelenetet is. A sok Batman sztori után felüdítő szerep.

doffy_joka   2015. 08. 16.

A jó szóról nem ez a film jut eszembe elsőnek. Ötletem sincs, hogy tarthatják egyesek minden idők legjobb filmjének. Nekem nem jön be ez a történet. A rendezéssel nincs gond, a látvány kiváló, a színészek is jók csak valahogy nem jött át az érzés.

tamas84   2015. 10. 30.

Zseinális volt ez a film. Michael Caine egyszerűen elképesztően tudta párhuzamosan játszani a kőkemény akcióhőst és a szeretni való nagypapát. Hogy ez kinek jutott eszébe? De nagyon jól sikerült kidolgozni az ötletet, bár az elején én kételkedtem, de mégis nagyon tetszett.

stif   2015. 10. 13.

Azzal együtt, hogy van valami komolytalan ebben a filmben - naná, majd papuska rendet tesz a fiatalok között, ez nyilván megtörténhet - van egy nagyon szomorú és mély mondanivalója is a filmnek szerintem, arról, hogy hogyan hagyjuk magukra nem csak e... több»

Michael Caine-ben és Harry Brownban sok a közös vonás, például ugyanazon a környéken laknak, és mindketten háborús veteránok.

(kázsé)

A kocsmában éneklő nő a stáb ápolónővére volt.

(kázsé)

Katie Jarvis játszott volna egy női bűnözőt a filmben, de idő közben teherbe esett.

(kázsé)

Daniel Barber első nagyobb filmje.

(kázsé)

Három színész is játszik a filmben, akik különböző karaktereket alakítanak a Trónok harca című HBO sorozatban.

(kázsé)

Bár a film Londonban játszódik, az S.I. Childs háta mögött látható térkép Cheltenham, Gloucestershire-t ábrázolja.