N/A

Forgatókönyvíró: Brian K. Vaughan, Stephen King
Premier: 2014.08.11.

2023.05.11 Yosihiro

2. évad 7. rész: Egy új fordulat

Szerintem ebben a részben kapjuk meg a fordulatot, hiszen Barbie is megmenekül, és Sam és Lylie is, akik belezuhantak a mély árokba: ők mind Zenith-ben kötöttek ki. Ez egy remek fordulat a sorozatban, amit én tudok értékelni, hiszen így ők a Búrán kívülre kerültek, és így egészen más a képe a sorozatnak, hiszen láthatjuk, mi folyik kint. Ráadásul Barbie kinti élete összehozza édesapjával is, és Sam is megkeresi Pauline-t, James édesanyját, és itt Lylie is előkerül. Közben a Búrában elkeseredett harc folyik, hogy megtudják, mi van a szikla mélyén, de Joe drónja is megsemmisül, csak egy képet ad nekik, ami bizakodásra ad okot. A tojást James és Melanie elrejtik, mert félnek, ha Nagy Jim kezébe kerül, akkor rossz vége lesz. Ebben a részben szerintem mindent megkapunk, és érezhető a feszültség, hogy még mindig tartogat meglepetést a sorozat, tehát ezt a részt, ami felemelőben van, meg tudták fejelni, és így életben tudják tartani a sorozat lényegét, értelmét. Előjönnek ismét az emberi értékek és viselkedések egyes szituációkban, amit az új átjáró adhat számukra. Igazából ismét nem érzem a színész kimagasló játékát, hanem egy összhatással tudom jellemezni és értékelni a szereplők produkcióját, hiszen egymásra épülnek, ami így adja meg ennek a sorozatnak a lényegét, értelmét és titokzatosságát. Várom a folytatást. Üdv, Yosi