Hét év Tibetben

Hét év Tibetben

Seven Years in Tibet

11 hegymászó tragikus halála után az osztrák Heinrich Harrer (Brad Pitt) úgy dönt, hogy dicsőséget hoz hazájának, és meghódítja a Nanga Parbat csúcsot. Eközben az öreg Európában kitör a második világháború, és Harrert letartóztatják az angolok. Az osztrák hegymászó többször is megpróbál… Több

Forgatókönyvíró: Heinrich Harrer, Becky Johnston
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1998.02.26.

2023.08.26 Ergit

Egyeseknek olyan lehetőséget ad a sorsa, ill. a rossz helyzetekből is adódhat csodás lehetőség!

Ismét Pitt,és ismét egy zseniális mozi,amit néha le kell porolni,elővenni,és meg kell nézni.Persze én is ezt teszem,mert leköt,és kikapcsol.Ó,és elvarázsol.Na ez kell,ez az elvárás egy filmmel szemben.

2019.02.06 indingo

Szerintem ez egy jó film amit többször is érdemes megnézni mert mindig más értékeit fedezhetjük fel. A téma, a helyszín is különleges és hát ne feledjük el az életrajzi ihletettséget.

2015.06.03 DarkMoss

Felemelő élmény megnézni ezt a filmet, ami nyilván sokat torzít a valóságon, de azért mégis csak megtörtént események alapján készült. Brad Pitt talán nem a legjobb választás volt a főszerepre, de végül egész jól megbirkózott a feladattal. Jean-Jacqu... Több

2021.05.28 gabor

Ez után a film után tudsz változni

30 évesen láttam először a filmet. Nagyjából bárkire igaz az életút, vagyis a tapasztalás. A legtöbb emberre igaz, hogy nagyképű valamilyen formában, és ahogy telik az idő, egyre szerényebbnek mutatja magát. Nagyon tetszett, ez után a film után tudsz változni. Mindig egy kicsit azt várom ezektől a filmektől, hogy adjonak, ne csak az időmet pazaroljam. Ez adott, talán nem túlzok nagyon, ha azt írom, szinte minden negyed órában adott.

A film Heinrich Harrer azonos című regénye alapján készült. Szerző: rbernadett

Brad Pitt német akcentusát meglehetősen negatívan bírálták.Szerző: ps

A film miatt Brad Pittet és David Thewlis-t örökre kitiltották Kínából.Szerző: ps

A film elhallgatja, hogy Heinrich Harrer az SS tagja volt.Szerző: ps