Pohwasogeuro

Diák katonák próbálják megvédeni a középiskolájukat a koreai háború első napjain.

(Archívum)

Rendező: John H. Lee
Ország: Koreai Köztársaság
Premier: 2010.06.16.

2023.11.28 Kinga Kecskeméti

Igaz történet, nagyon megrázó film. 71 diák kiskatonának állít emléket, akik odavesztek az északiak elleni harcban, 11 órán keresztül védték hősiesen a frontot, minden külső segítség nélkül.

2017.10.15 Lamboh

Élveztem, de sokkal többet vártam, ezért kicsit elégedetlen vagyok. Tettszett ahogy szép lassan összekovácsolódtak a fiatalok és vállvetve védték egymást. Kár, hogy a szomorú vég így sem volt elkerülhető. Egy ilyen filmtől viszont nem is várom el, hogy happy end-el végződjön.

2019.01.05 hsanya182

Szomorú háborús dráma

Megtörtént eseményen alapuló szomorú háborús dráma. Diákkatonák ellenállása a kommunista rendszer ellen. Megható film. Érdemes megnézni. Elég korrekt háborús jelenetek vannak benne.

2020.04.02 zolika72

Látványos harc+dráma+valós események

Sajnos a leírt tartalom valótlanságokat tartalmaz. A polgárháború első évében járunk. A dél-koreai hadsereg főereje a Nak-Dong folyóhoz vonult, kiürítették a középiskolát. A déliek igen nehéz helyzetben voltak ebben az időszakban, bár kaptak nemzetközi segítséget, mégis folyamatosan vissza kellett vonulniuk. Kórházként működött a középiskola, ahová megérkezett közel 70 iskolás katona, akik önkéntesként segítették a délieket. Minimális kiképzés után kaptak fegyvert is. A kórházat kiürítették és mivel úgy gondolták, az északi főerők amúgy is a folyó felé támadnak, így az iskolás önkénteseket ott hagyták három tapasztaltabb diákkatona vezetésével. Csak hát nagyot tévedtek, mert az északi reguláris erők pont az iskola felé indultak meg. A diákok segítséget kértek rádión a déliektől, ahonnan el is indult a segítség, viszont az északiak is megindították a támadást az iskola ellen, ahol a diákok, miután felszólították őket a megadásra, elhatározták, hogy a végsőkig kitartanak.

Az események után találtak egy levelet, amit az egyik fiatal katona írt. Ez a levél inspirálta a készítőket a film elkészítésében.Szerző: Lamboh

A film 71 diák igaz történetét dolgozza fel, akik a koreai háború alatt harcba szálltak az észak-koreai katonák ellen.Szerző: Lamboh

Eredetileg Yu Seung Ho és Kim Beom lettek volna a film főszereplői. Miután azonban a Taewon Entertainment átvette a gyártást, lecserélték őket Kwon Sang Woo-ra és T.O.P-re.Szerző: Lamboh