5 nap háború (A háború 5 napja)

5 nap háború (A háború 5 napja)

5 Days of War

Egy dráma, ami Oroszország és Georgia háborújáról szól. Egy amerikai újságírót követhetünk nyomon, operatőrét és egy őslakost, akik hirtelen a kereszttűzben találják magukat.

(Hupka Adrián)

Rendező: Renny Harlin
Forgatókönyvíró: Mikko Alanne, David Battle
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Grúzia
Premier: 2011.04.14. | Telekom TVGO (2020.04.01.)

Val Kilmer
Andy García

2022.09.11 Fikatours_blogger

Nem sajnálták rá a pénzt

A történet nem túl lebilincselő, de viszonylag hitelesen ábrázolja, amikor Putyinra rájön a birodalomépítés roham. Nem tudom, az ilyen miért nem játszik inkább World of Tanks-szel?

2018.11.27 harnas1207

Ezt a filmet akkor láttam mikor kirobbantak az ukrán-orosz harcok. Talán ez is közrejátszott, hogy jobban megértettem és átéltem a filmet. Kell hozzá egy kis utánaolvasás, hogy mik is voltak az előzmények. Volt benne pár nagyon nem odaillő jelenet és szereplő, de ezek se tudták lerontani az élményt.

2021.06.07 sonolokojjo

Az ötlet maga nagyon jó volt és egy jó kis film kerekedhetett volna belőle, de ez elég gyenge lett sajnos.

A film összbevétele 17 149 dollár volt (imdb.com).

Bár a történet az orosz-grúz háborút dolgozza fel, nem feltétlen szabad hitelesnek tekinteni. Mint minden konfliktusnak, ennek is két oldala van. A rendezés erősen oroszellenes, de ennek ellenére hűen mutatja be a politikai játszmákat. Szerző: harnas1207