Holiday

The Holiday

4 napig építették Iris otthonát.Szerző: mamiéstöti2

Valóban létezik az internetes weboldal, amin házat cserélnek a filmben.Szerző: mamiéstöti2

Kate Winslet szereplése hatására vállalta el Jack Black is a szerepet.Szerző: mamiéstöti2

Jac Black véletlenül megérintette a rendező mellét, ez ihlette őt, hogy a cicidörzsis részt beleírja a filmbe.Szerző: mamiéstöti2

A főszereplőket már a forgatás előtt kinézték a film készítői.Szerző: mamiéstöti2

Rufus Sewell és Kate Winslet a való életben is jártak egymással. Szerző: SódóGA

Iris a A pénteki barátnő (1940) című filmet nézi Amanda házában.Szerző: SódóGA

A rendező, Nancy Meyers arról híres Hollywoodban, hogy mindent jelenetet többször felvesz. Az egyik alkalommal (a karácsonyi parti részben) Kate Winslet a sokadik felvétel után úgy érezte, ennél jobb már nem lehet, és térdre rogyva emelte imára a kezeit, hogy többször már ne kelljen elismételni – ezen az egész stáb jót derült, együttérezve a színésznővel. Szerző: SódóGA

Jude Law valódi lánytestvérét is Irisnek hívják.Szerző: SódóGA

Amanda házának belső tere egymillió dollárba került, és akkor még nem is beszéltünk a külső falakról, a tetőről, a fűtésről vagy az áramról. Szerző: SódóGA

Egy showműsorban Dustin Hoffman elmondta, hogy a szereplése a filmben nem volt megtervezve. Éppen arra ment autóval, látta a felszerelést és a kamerákat, és gondolta, megnézi, mi folyik ott. Mivel a rendezővel jó ismeretségben voltak, kitaláltak egy olyan jelenetet, ami illett a sztorihoz, és benne is maradt a végleges változatban. Szerző: SódóGA