Holt költők társasága

Dead Poets Society

2015.07.11 moony5972

Pontos, precíz, teljesen élvezhető dramaturgia, hibamentes, ajánlom mindenkinek. Imádtam ezt a filmet, mert teljesen elvarázsolt. Öt csillag.

2017.02.26 clay00

Nagyon fontos mondanivalója van a filmnek: Carpe diem-Élj a mának! Zseniális Robin Williams alkotás! Mindenki nézze meg! Drámai, tele van konfliktussal.

2016.10.06 niky86

Gyerekként megvolt VHS kazettán a film és rongyosra néztem, pedig most belegondolva akkor még nem is értettem igazán a film mondanivalóját. Felnőtt fejjel is az egyik kedvenc filmem maradt és sosem elég belőle, még mindig szívesen nézem.

2017.02.26 Hercegno

Ez a film számomra egy meghatározó élmény volt már gyerekkoromban is. Robin Williams brillírozott a szerepében, teljesen lenyűgözött engem. Csodálatos darab. Biztosan sokszor meg fogom még nézni.

2016.07.28 feketerigous

Zseniális film, először amikor láttam nem igazán fogtam fel, hogy miről is szól igazán, de újranézve az egész film lenyűgözött. Robin Williams és Robert Sean Leonard igazán nagy kedvenceimnek számítanak. A történet nagyon egyedi és a kivitelezése is ... Több

2023.01.04 barics01

Ez egy nagyon szép és lélekemelő film volt. Aki szereti az igényes filmeket, az szerintem ne hagyja ki. Ó kapitány, kapitányom. R.I.P. Robin Williams.

2015.10.20 Blindspot

Szörnyű, hogy ezt vászonra vitték. Brutálisan untatott az elejétől a végéig. Nem volt helyén szinte semmi, a karakterek azt se tudták mit csináljanak, a zene nem odaillő volt és így maga a hangulat is teljesen elveszett számomra.

2015.02.24 evaka3355

Még középiskolában néztük meg, nagyon tetszett. Robin Williams játéka lenyűgöző, de a fiatal színészek is remekül alakítottak.

2017.07.11 Kadinta

Kötelező film. Teljes mértékben. Én az eredeti nyelvet ajánlom, ahogy mindig, de ha nincs más mód, a szinkron is megteszi.

2018.05.07 Sólyom.Pocok

Picit szájbarágós, picit giccses, picit maníros film egy fiúiskoláról a felnőtté válásról és a felelősségvállalásról. Egy gimnáziumi filmklubban valószínűleg örök darab, de kis érettséggel már inkább giccses. Összességében nem rossz.

2019.01.03 MissFortune

Rendkívül tanulságos film. Megmutatja, hogy a hit mire képes. Egyetlenegy rossz tulajdonsága van; szomorúan végződik.

2015.03.31 epeeer

Naygon szép és megható film. Fontos üzenetei vannak, mindenkinek látnia kéne! Nagyon okító film, tartalmas alkotás remek alakításokkal.

2015.02.28 csokiii

Nagyon jó film, elgondolkodtató és szomorú. Kicsit hasonlít a Hullám című filmre.

2016.04.09 jazzy

A Holt költők társasága egy nagyon mély emocionalitással rendelkező alkotás, melyet minden filmrajongónak látnia kell egyszer. Tizenéves koromban láttam egyszer, és igen nagy hatással volt rám, rengeteget tanultam belőle, és valamilyen mértékben a mai világszemléletemet is meghatározta.