Bella Thorne
Bella Thorne

Egy család a saját házában esik túszul, amikor behatolók egy csoportja élet-halál játékot űz velük, melynek rejtélyes szabályai az éjszaka beköszöntével egyre világosabbá válnak.

(hp)

Rendező: Sean Carter
Forgatókönyvíró: Joseph Dembner
Premier: 2017

2021.09.02 Jumanji175

legújabb vélemény a nap véleménye

0 elvárás, pozitív csalódás

Szóval tegnap nekivágtam a Gyilkolj vagy meghalsz című filmnek, amiről semmit nem tudtam. Sem előzetest nem láttam, sem tartalmat vagy bármilyen kritikát nem olvastam. Egyedül a címét és főszereplőjét (Bella Thorne) tudtam, meg a költségvetését ( 5 m... Teljes kritika

2018.08.15 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

Keep Watching: csak nézni lehet...

A Blumhouse nyomdokain lépdelve ismét egy olyan sztorit kapunk, amelyben egy fiatal lányt próbálnak (amilyen módon csak lehet) meggyilkolni szűk másfél órán keresztül, persze tudjuk, hogy hősünk nagy valószínűséggel túléli a rá mért csapásokat, de az... Teljes kritika

2018.03.16 indingo

Gyilkolj vagy meghalsz a magyar címe. Nem egy nagy durranás a film. Pont a lényeg hiányzott belőle. Kik és miért csinálták, honnan indult az egész. Az kiszámítható volt, hogy a film elején elhangzó gyilkolászásnak lesz köze a családhoz és az eltűnt lánynak is lesz szerepe.

2018.07.23 HercegPeter

Felejthető alkotás. Jó lett volna, ha egy kicsit jobban kidolgozzák. Sok a logikátlan cselekedet. Manapság nem egy ilyen film készült. Egy csapatnyi gyilkos az ártatlan családra vadászik. Az is lehet, hogy csak azért készítették a filmet, hogy Bella ... Több

2018.03.19 BoBamburg

Béna én unalmas. A film nem tudja fent tartani a hangulatot és az izgalmat és a szereplők reakciója teljesen szürreális bármi történik is épp velük. Végén befigyel egy olcsó csavar, de azon kívül sok pozitívum nincs.

A film összbevétele 94 178 dollár volt (imdb.com).

A film szereplői elsősorban sorozatszínészek voltak, közülük is talán a legismertebb Chandler Riggs, aki a The Walking Dead című sorozatban Carl Grimes karakterét alakítja.Szerző: respect the movies

A film rendezőjének Sean Carternek ez volt az első nagyjátékfilmje, korábban csak rövidfilmeket készített.Szerző: respect the movies

A megjelenése előtti időszakban meg kellett változtatni a film poszterét. Az eredeti poszteren a léggömbök piros színűek voltak, de a készítők nem szerettek volna semmi hasonlóságot Stephen King közel azonos időben bemutatásra kerülő, Az című filmjével, ezért a léggömbök színét megváltoztatták a poszteren sárgára és feketére.Szerző: respect the movies

A film forgatását már 2014. decemberében befejezték, viszont a film bemutatására csak 2017-ben került sor!Szerző: respect the movies