Így csajozz egy földönkívülivel (2017)

How to Talk to Girls at Parties

Vélemények: Így csajozz egy földönkívülivel (2017)

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

ArpiHajdu és Réci   2018. 05. 27.
Bájos és szeretnivaló

Nagyjából egy éves késéssel, de végre a hazai mozikba is eljutott John Cameron Mitchell Cannes-ban debütált filmje, az Így csajozz egy földönkívülivel. Hogy ez mennyire rázta meg a hazai közönséget nem tudni, mégis azt mondom, hogy vétek lenne kihagyni jelen alkotást már csak az egyedi bája és humora miatt. A filmben ugyanis egyszerre kapunk hommage-t a ’70-es évekbeli angol punk szubkultúrához, valamint átalakított Rómeó és Júlia történetet, megfűszerezve egy extrém hacukába bújtatott Nicole Kidmannel. A történet elején megismerünk három brit tizenévest, akik a napjaik javarészét London Croydon nevű negyedében töltik, s a punk kultúrát, életérzést követik. Az egyik este eljutnak egy különös... több»

alexxx   2018. 05. 10.

Be kell vallanom, hogy számomra csalódás volt a film, vizuálisan el kell ismernem, hogy nagyon meggyőző, de ettől eltekintve nem sokat tudott adni. A trailer és a szinopszis alapján egyszerűen többre számítottam.

BoBamburg   2019. 02. 23.

Nem vártam sokat a filmtől és nem is kaptam túl sokat tőle. De csalódottnak mégse mondanám magam, mert nem egy rossz film, sőt a maga módján jópofa hangulata van, de ennél többre nem futja. És azért egy majdnem két órás filmnél ez kicsit kevés. Történet nem nagy szám, viszonylag hamar megül, és úgy megy a film, de mégse történik semmi érdekes. Aztán a karakterek is kissé semlegesek, kicsit jobban felkellet volna építeni az egész koncepciót. Látványvilág mondjuk jó volt, arra nem panaszkodhatok.

P   2018. 12. 25.

Hát én nem tudom milyen drogokat fogyasztottak miközben ezen a filmen ötleteltek, de hogy valami oltári ütős koktél lett belőle az biztos. Jó néhány vicces momentum volt a filmben, de sokszor homlok ráncolva néztem, hogy "ez mi a f##z?". Azonban régóta ez az első film, ami végre nem egyszer nézős, mert ha egy kis agyzsibbasztásra vágyom, akkor ez tökéletesen megfelel a célnak.

nándi99   2018. 05. 11.

Baromira meggyőzött az alapsztori, ebben bőven volt potenciál és az év egyik legeredetibb koncepciójának ígérkezett, de valahol a forgatókönyvön elcsúszott a dolog. Sajnos nem tud mit kezdeni a film a témájával, és gyakorlatilag megragadt az első lépésnél, holott ebben sokkal több is lehetett volna.

achyles77   2018. 01. 08.

Nem, nem, nem! Szerintem ez a film abszolút félrement, túlságosan is primitív lett, mintsem, hogy bármennyire Gaimannel kapcsolatba lehessen hozni. Igaz, hogy van pár átvett ötlet, de ez nem az, amit várnának a Gaiman rajongók. Felejtsétek ezt el.

Nemecsek   2017. 06. 05.

Kicsit féltem ettől a filmtől, ugyanis Gaimam "Hogyan beszélgessünk bulin csajokkal" rövid, ámde velős novelláját adaptálni eléggé rizikós dolog, és bár eléggé el is tér a szövegtől, szerintem így is sikerült újragondolni az egész alapsztorit. Kicsit kommerszebb és szimplább lett a cselekmény, de még így is nagyon élvezetes és tartalmilag mély.