Így csajozz egy földönkívülivel (2017)

How to Talk to Girls at Parties

ArpiHajdu és Réci   2018. 05. 27.
Bájos és szeretnivaló

Nagyjából egy éves késéssel, de végre a hazai mozikba is eljutott John Cameron Mitchell Cannes-ban debütált filmje, az Így csajozz egy földönkívülivel. Hogy ez mennyire rázta meg a hazai közönséget nem tudni, mégis azt mondom, hogy vétek lenne kihagyni jelen alkotást már csak az egyedi bája és humora miatt. A filmben ugyanis egyszerre kapunk hommage-t a ’70-es évekbeli angol punk szubkultúrához, valamint átalakított Rómeó és Júlia történetet, megfűszerezve egy extrém hacukába bújtatott Nicole Kidmannel. A történet elején megismerünk három brit tizenévest, akik a napjaik javarészét London Croydon nevű negyedében töltik, s a punk kultúrát, életérzést követik. Az egyik este eljutnak egy különös... több»

alexxx   2018. 05. 10.

Be kell vallanom, hogy számomra csalódás volt a film, vizuálisan el kell ismernem, hogy nagyon meggyőző, de ettől eltekintve nem sokat tudott adni. A trailer és a szinopszis alapján egyszerűen többre számítottam.

P   2018. 12. 25.

Hát én nem tudom milyen drogokat fogyasztottak miközben ezen a filmen ötleteltek, de hogy valami oltári ütős koktél lett belőle az biztos. Jó néhány vicces momentum volt a filmben, de sokszor homlok ráncolva néztem, hogy "ez mi a f##z?". Azonban régóta ez az első film, ami végre nem egyszer nézős, mert ha egy kis agyzsibbasztásra vágyom, akkor ez tökéletesen megfelel a célnak.

nándi99   2018. 05. 11.

Baromira meggyőzött az alapsztori, ebben bőven volt potenciál és az év egyik legeredetibb koncepciójának ígérkezett, de valahol a forgatókönyvön elcsúszott a dolog. Sajnos nem tud mit kezdeni a film a témájával, és gyakorlatilag megragadt az első lépésnél, holott ebben sokkal több is lehetett volna.

achyles77   2018. 01. 08.

Nem, nem, nem! Szerintem ez a film abszolút félrement, túlságosan is primitív lett, mintsem, hogy bármennyire Gaimannel kapcsolatba lehessen hozni. Igaz, hogy van pár átvett ötlet, de ez nem az, amit várnának a Gaiman rajongók. Felejtsétek ezt el.

Alex Sharp

A korábban zabolázatlanul vad filmjeiről ismert John Cameron Mitchell 2010-ben az Engedd el! című mozijával már jelezte, hogy a konszolidáltabb filmek felé fordult. Az Így csajozz egy földönkívülivel talán az eddigi legkönnyebben fogyasztható mozija, de ez még nem jelenti azt, hogy ne lenne totálisan őrült. több»

A harsány színek, a jó zenék és a néhol drogos trippet idéző képek sem képesek kellően felrázni a művet. Néhol igazán le tud ülni, nem annyira szórakoztató, mint lehetne. A trailer alapján egy friss, vagány filmet várunk, de csak egy klisés retrót kapunk, enyhén következetlen történettel, érdekes befejezéssel. Ez bizony nem elég. több»

Az Így csajozz egy földönkívülivel, egy nagyon változatos és sokszínű alkotás, ami épp annyira szórakoztató, mint amennyire különös hangvételű. több»

Neil Gaiman novellája tulajdonképpen csak a film elejét szolgáltatja, a többi John Cameron Mitchell szabad elképzeléseiből született meg.

(ArpiHajdu és Réci )

Az amerikai DJ, James Murphy új zenei műfajt teremtett a filmhez, melyet a "földönkívüli tánczene" jelzővel illetett.

Az Így csajozz egy földönkívülivel forgatása 2015. november 9-én kezdődött meg Sheffieldben, Londonban.