dailyfilmsan   2020. 05. 22.

Mindig is szerettem a zenés táncos filmeket és a Tökéletes hang ezt a kategóriát képes egy új oldalról, az akapella oldaláról bemutatni. Szerintem szórakoztató film kellő hülyeséggel kellő motivációval és jó sok zenével. Nekem maximálisan bejött.

indingo   2017. 04. 18.

Engem az olyan filmek, ahol csapatok csapnak össze, tánc, ének vagy pompom tudásban rájöttem, hogy idegesítenek, pedig még nem is voltak benne rossz dalok. Ebben volt a mikor az egyik énekes sugárban körbehányja a színpadot? Azon nevetett valaki?

ArpiHajdu és Réci   2017. 02. 06.

2012 nagy meglepetése

Számomra a 2012-es év egyik nagy meglepetése volt ez a film. Merem ezt úgy állítani, hogy nem vagyok egy kimondottan a cappella kedvelő személy. Ebből kifolyólag, ha valaki azt mondta volna, hogy egy a cappella lánybandáról szóló filmen jót fogok szórakozni, akkor az illetőt kiröhögtem volna. Nagyon nagy erénye a filmnek, hogy nem a dalokkal próbálja eladni magát (bár tény, hogy nagyon jól vannak átírva a dalok a cappella stílusban), hanem nagyon jó karakterekkel is rendelkezik. Anna Kendrick nagyszerű ebben a kissé különc, "alter" csaj szerepében (nem is értem, hogy tudott szerepet vállalni abban a Twilightnak nevezett valamiben) mellette pedig nagyon jó és vicces mellékszereplőket válogattak össze (Rebel Wilson valóban nagyon vicces, ahogy a saját alkatára reflektál, Skylar Astin pedig egy rendkívül szimpatikus figurát hozott, ráadásul még Adam DeVine is vicces tudott lenni, egy kicsit). Sőt, már az is nagyon ironikus, hogy egy a cappella lánybandának nem kell feltétlenül tökéletes külsejű csajokból állnia, egy (talán picit szájbarágósan is) olyan üzenetre próbálva reflektálni, hogy itt tényleg csak a hang számít. A sztori ugyan roppant egyszerű, és van egy-két gyermekbetegsége (pl. a kötelező happy end és a várható karakterfejlődések), de összességében egy nagyon szórakoztató film lett belőle, amelyet a finálé tesz teljessé. A dalok közül pedig egyáltalán nem véletlen, hogy ... több»

Deku   2017. 07. 25.

Az első része lett ennek a legjobb, tökre jópofa film, tele aranyos karakterrel és csúcsabbnál csúcsabb hanokkal. A zenék is teljesen rendben voltak és nem nyomatták agyon a pop számokat.

Orosz István   2016. 05. 28.

Soha nem szerettem az ilyen fajta filmeket, de egy a fene adtam neki egy esélyt mondom miért is ne max 20 perc múlva kikapcsolom. Aztán azon kaptam magam, hogy élvezem a filmet. Tehát a sztori is nagyon ott van, ráadásul poénos is. A zenei feldolgozások is nagyon tetszenek, a végén nagyot ütött az a kis mix a fináléban, sőt vissza is kerestem youtuben. Szóval ajánlani tudom aki nem is szereti az ilyen stílusú filmeket az most szerintem most ebbe a filmbe kivételre fog találni!

andor50   2016. 04. 19.

Nagyon érdekes gondolat acapella énekesekről filmet forgatni, és talán elsőre furcsának is hangzik, de valójában nagyon szórakoztató alkotás sült ki a dologból. Nekem az egyik kedvenc éneklős filmem, nagyon könnyed, vicces, jó számokkal teletűzdelt darab. Sajnos a második része már nem volt ennyire jó.

Norbi   2018. 07. 24.

Egy unalmas estén a családdal, egyszer megnézhető film . Az énekesek jók voltak tényleg, de felesleges volt ráerőltetni egy történetet egy tehetségkutató feeling-ű showműsorra...vagy valami olyasmire.

Hana Mae Lee eredetileg Stacie szerepére jelentkezett, a meghallgatásra pedig egy koreai népdallal készült.

Ez volt az első olyan film, amelyben Anna Kendrick főszerepet játszott és a történet középpontjában teljes egészében ő állt.

Anna Kendrick soha nem gondolta volna, hogy a film ekkora siker lesz. Egy nyilatkozatában elhangzott, hogy nem hitte volna, hogy ennyi embert érdekel, ahogy bolond csajok a capellát énekelnek.

John Michael Higgins egy korábbi filmjében (a 2006-os Szakíts, ha bírsz címűben) egy a capella formáció egyik énekesét alakította. A filmbeli együttes neve Tone Ranger volt.

Az Anna Kendrick által előadott dal "Cups (Miss Me When I'm Gone) a filmnek köszönhetően óriási népszerűségre tett szert: 2013. januárjában a Billboard 100-as listáján a 93. helyen debütált, majd egészen a lista hatodik helyéig kúszott fel.

Bár a filmben Becca (Anna Kendrick) és Jesse (Skylar Astin) között bontakozik ki egy szerelmi szál, a való életben Astin egy másik filmbéli partnerével, Anna Camppel (ő játszotta Aubrey-t a filmben) alkott egy párt.

a film forgatása alatt tudta meg, hogy Grammy-díjra jelölték.

Elizabeth Banks és John Michael összes jelenetét egyetlen nap alatt vették fel.

Az egyik jelenetben az S&M-et énekli, melynek nem mellesleg az egyik társszerzője is.

Ebben a filmben debütált színésznőként az elismert dalszerző, .