Diszkópatkányok

Diszkópatkányok

A Night at the Roxbury

Doug (Chris Kattan) és Steve Butabi (Will Ferrell) csupán egy dologra vágynak, egy izgalmas éjszakára a Roxbury Klubban, de mivel a nevük nem szerepel a VIP listán, a bejáratnál tovább sosem jutnak. Egy nap azonban egy baleset következtében a sors összehozza őket Richard Griecóval, aki… Több

Premier (HU): 1999.09.23. | HBO Max (2021.09.25.)

2024.03.04 Ари Шандор

Kinek a pap, kinek a kovács...

Chris Kattan, Will Ferrell, Richard Grieco. Olyan nevek, akik nem álltak sorba tehetségért, amikor azt bőkezűen osztogatták. Egy-egy filmet lehet talán hozzájuk kötni (Spionfióka, Felforgatókönyv), ami maradandó és jól sikerült. De ebben valahogy minden összeáll. A tesók bénasága nagyon testhezálló a fivéreket játszó színészeknek. A poénok kifejezetten ülnek. DDDE! Nem mindenkinek javallott, hisz nekem hiába egyik örök kedven az Airplane!, a feleségem 5 percig sem bírja. Ez film épp úgy egy rétegnek vicces csak, mint a Abrahams + Zucker bros. filmek... De szerintem egy igazán jól elkészített film. Nálam sokszor nézős... akárcsak a Hivatali patkányok. :-)

2018.12.29 Yosihiro

Disco

A film remekül kezdődik Haddaway számával ami végig kíséri a filmet hiszen többször is felcsendül az ismert dallam. A zenék jól lettek összeválogatva a filmhez. A történet is egészen "pofás" de nem kiemelkedő. Mint vígjáték egy -két poént kivételével nem nyűgözött le, de mégis találni benne sok olyan apró részt jelenetet amiért lehet szeretni és akár újra és újra megnézni. A képi vágások és a látvány ugyan nem éri el a három csillagot de a történet a színészi alakítás és a zene azt hiszem ezen felül emelkedik és a 4 csillagot megérdemli a film. A 90 évek slágerein nőttem fel én is úgyhogy ez nekem is kultikus mű és nagyon örültem is neki. A színészi alakítások közül a két testvér alakítását kell kiemelnünk ami néhol parádés néhol szánalmas, de összességében jó. A történet is megmosolyogtató de "édes" happy enddel ér véget. Összességében egy nézhető, szórakoztató, színes és hangulatos vígjátékot kapunk amit mondjunk meg manapság elég ritka. A vígjátékok közül azt hiszem kihagyhatatlan:) Üdv Yosi

2019.01.26 Norbert93

Magyarországon klasszikus

A legnagyobb retroslágereket felsorakoztató vígjáték, melyet alaposan felhúznak a zenék, de emellett vicces és szórakoztató film.

2018.07.31 TribeBubu

A sztori kissé bugyuta, de a poénok nagyon ülnek, pláne ahogyan ez a két ütődött előadja őket. Chazz Palminteri meg a legnagyobb arc a filmben :D Az egyik kedvenc vígjátékom.

2017.10.18 SzFa

Fergeteges egy film nagyon szórakoztató, de az a titka, hogy nem kell komolyan venni. Az a fej mozgás a zenére örök. Jó humorú, könnyen befogadható film.

30,3 millió dolláros összbevételt produkált a film.Szerző: LionelMessi10

17 millió dolláros költségvetéssel készült a film.Szerző: LionelMessi10

A Saturday Night Live-nak készült szkeccsfilm-sorozat ihlette később a Diszkópatkányok című filmet.Szerző: LionelMessi10

Értékelés: 4.5/10
(2020. 06. 29.)
A Night at the Roxbury (1998)
Megtekintés: Mai fejemnek meglehetős türelemre volt szüksége, hogy rászánja a mozira azt a nem túl sok játékidőt. Ez a film ma már inkább kínos, mint vicces. Azonban érdekes lehet egy alternatív univerzum, amelyben Chris Kattan lett sikeres mozisztár, aki minden egyes filmjében a legcsinosabb színésznők kegyeit nyeri el, és Will Ferrell az, aki fel... Több