Játssz karácsonyi ajándékcsomagért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Elválaszthatatlanok

(Indivisibili)

Domino  2016. 12. 23.

Kövezzetek meg, de szerintem a téma ez a fajta megközelítése egy kissé idétlen. Mintha csak egy South Park epizódból léptek volna elő a karakterek, annyira komolyan veszi magát a film. Nem tudom, de szerintem ez nem túl szerencsés, a kissé túl drámai hangvételre vett sztori, ugyanakkor az a fajta klisés életigenlő hangulat, ami árad az egészből.

VK  2017. 07. 08.

Alapvetően szerintem kellemes film, de lehetne kicsit pörgősebb, mert kissé néhol vontatottnak hatott. A színésznők profik, illenek a filmbe, meggyőző karakterek. Érdemes megnézni!

duhaj  2016. 10. 02.

Nekem egy kicsit érzelmileg túlfűtöttre sikeredett a történet. Szívesen láttam volna ezt mondjuk egy sokkal szikárabb dokumentumfilmben, akkor szerintem sokkal hitelesebbre sikeredett volna az egész.

totykos  2017. 01. 16.

Engem nagyon megérintett ez a film. Azért eléggé közeli képet ad, és azt hiszem nagyon sokat lehet belőle tanulni. Teljesen másképp fogok nézni mostantól ezekre az emberekre. Nagyon tudom ajánlani mindenkinek ezt a filmet, mert egyszerűen szívhez szóló.

VOX.hu - Elválaszthatatlanok
A gond akkor jön el, amikor a film a saját alapkonfliktusát annak felvázolása után nem igazán tudja jól továbbvinni semerre, így aztán körbe-körbe tipródik körülötte, a korábbi izgalmas hangnem- és zsánerkeverékből a szimpla melodrámáig eljutva. Mindezt pedig egy idő után semmiből jövő külső konfliktusokkal próbálja ellensúlyozni, és sajnos szájba rágja a felnövés-elszakadás nem túl bonyolult metaforáját is. 60/100

Az Elválaszthatatlanok is benne volt abban a hét olasz filmet, melyek közül a bizottság végső döntése szerint kikerült Olaszország jelöltje a legjobb idegen nyelvű film kategória Oscar-díjára.

Az Elválaszthatatlanokat 17 kategóriában jelölték a legrangosabb olasz filmdíjra (David di Donatello).

Edoardo de Angelis egy interjúban elmondta, hogy filmje az elválásról, és az azt követő fájdalomról szól.