Isten földje

Isten földje

Vanskabte land

Egy dán misszionárius, Lucas (Elliott Crosset Hove), tele ambícióval és eszmékkel, a 19. század végén Izland egy távoli vidékére utazik, hogy segítsen befejezni egy templom építését, és hogy kamerájával megörökítse a történéseket.

A látszólag kiszámítható zarándoklat, amely során a saját maga által… Több

Rendező: Hlynur Palmason
Forgatókönyvíró: Hlynur Palmason
Ország: Svédország, Franciaország, Dánia, Izland
Premier (HU): 2022.12.01. | HBO Max (2023.08.04.)
Forgalmazó: Vertigo

2023.10.01 Fikatours_blogger

Életemben nem unatkoztam még ilyen jól.

2023.08.30 Juki-onna

a nap véleménye

Nem kertelek: aki a film felét „túléli”, a többi már megy magától.

Borzalmasan hosszú, vontatott és nyomasztó a film. Értem, hogy megvilágosodása volt a forgatókönyvíró/rendezőnek (megint egyazon személy) (Hlynur Palmason), de nekem nem igazán jött át a film mondanivalója. Amennyiben Izland barátságtalan és zord idő... Teljes kritika

2022.12.02 andras411

Nagyon megrendítő filmes alkotás, amit mindenkinek csakis ajánlani tudok a figyelmébe. Szerintem hihetetlenül fajsúlyos a mondanivalója.

2022.12.01 DReyy10

Tetszett, hogy nem akar sokat markolni ez a film, ugyanakor nagyon felejthetően éreztem az egészet.

A film 838 520 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 853 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az Isten földje Hlynur Palmason harmadik nagyjátékfilmes rendezése.Szerző: csd

A film premierjére a Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon került sor az Un Certain Regard szekcióban.Szerző: csd

(2023. 03. 01.)
Hlynur Pálmason harmadik filmje eredeti formai megoldásokkal alkot csodálatos képi elbeszélést, és gazdag vizuális metaforákból építkezve a filmművészet lényegéhez vezet vissza. Tragikus ellentétek feloldhatatlan drámája ember és természet, dal és fotográfia, szó és kép találkozásában. Több

Értékelés: 8.5/10
(2023. 05. 09.)
Hlynur Pálmason az a fajta filmrendező, akinek az alkotásait immár egy-egy képkockából azonosítani lehet, az Isten földje pedig az életművének eddigi csúcspontja. Több

(2023. 06. 07.)
Levelek a tűz és jég szigetéről
Hlynur Pálmason harmadik nagyjátékfilmje mozgó képeslap: kiváló kompozíciókon keresztül sejlik fel a kegyetlen, vadságában gyönyörű izlandi táj, ám Lucas története megragad az esztétikai dimenziónál, míg a tartalomért felelős A6-os lap másik oldalát nagyrészt üresen hagyja. Több