Az istenek a fejükre estek

Az istenek a fejükre estek

The Gods Must Be Crazy

Komikus allegória egy utazó busmanról, aki találkozik a modern civilizációval és annak furcsa jellegzeteségeivel, köztük egy ügyetlen tudóssal és egy csapat forradalmárral.

(KZs)

Rendező: Jamie Uys
Író: Jamie Uys
Ország: Dél-afrikai Köztársaság, Botswana
Premier (HU): 1985.01.17. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2022.01.25 Dorkateo

Kedvenc afrikai vígjátékom

A Sivatagi Show rendezőjének vígjátéka. A délafrikai származású Jamie Uys helyi színészekkel dolgozott, és ez nagyon jót tett a filmnek. A hangulata, a zene és a gyorsított részek miatt emlékeztet a némafilmekre. A főszereplő ügyetlenkedése elképesztő bravúr, ilyet Pierre Richard-tól láttam utoljára. Egyben társadalomkritika is, finom humorral átadva.

2016.08.05 mamiéstöti2

Gyerekkorom egyik kedvenc filmje, akár hányszor odakapcsolok leragadok rajta. Nagyon szórakoztató alkotás, ha még nem láttad, feltétlenül érdemes pótolni.

Aranyosak a busmanok, de nekem ez a film rettenetesen lapos és élettelen volt. A színészek iszonyatosan rosszak, és a rendezés bénasága már-már bosszantó. Egy pár humorosabb jelenet, de nagyjából ennyi.

2019.04.28 Norbert93

Nem túlzás kultikusnak mondani ezt a filmet, annyira eredeti és annyira aranyos a busmanok világa, akiknek a vagyon és az irigység gondolata ismeretlen volt, és mindezt egy kólás üveg megváltoztatta. Tökéletesen bemutatta, hogy az ilyen elszigetelten... Több

2017.10.25 Deku

Én rám ez a film nagyon nagy hatással volt és ilyen téren bárkinek ajánlom is. Könnyűszerrel bele tudom élni magam mások helyzetébe így ez a film is nagy hatással volt az érzelmeimre.

Jamie Uys rendezte a Sivatagi Show-t is. Helyismerete miatt tudta ilyen pontosan bemutatni a Kalahári-sivatagot.Szerző: Dorkateo

N!xau kevesebb mint 2000 dollárt kapott Xi szerepéért, miközben a film több mint 100 millió dollár bevételt hozott.Szerző: VFTS

A filmet 532 napon át adták az Oaks Színházban, Kaliforniában. Ezzel a leghosszabb folyamatosan játszott film rekordját állította fel a film Észak-Kaliforniában.Szerző: VFTS