Jerry és Marge nyerőszériája/Jerry és Marge lottó titkai

Jerry és Marge nyerőszériája/Jerry és Marge lottó titkai

Jerry and Marge Go Large

A Selbee házaspár, Jerry és Marge nyernek a lottón, a pénzből újjáélesztik kisvárosukat. A film alapja igaz történet.

(Hupka Adrián)

Rendező: David Frankel
Forgatókönyvíró: Brad Copeland
Premier: 2022.06.14. | SkyShowtime (2023.02.14.)

2024.03.27 Fikatours_blogger

Ha egy történetben nincs konfliktus, az nekünk, nézőknek lagymatag lesz, még akkor is, ha a szereplők nem így élték meg.

2024.03.13 Ahoj poplacsek

9/10 – Micsoda sztori!

Jerry keresi a helyét nyugdíjasként, miután felszámolják a cégnél a részlegét. Mivel matekból nagyon jó, egy napon rájön, hogy a massachusettsi lottón van egy hiba, amit kellő összeggel játszva ki lehet használni biztos nyereményt elérve. Bevonja a kisvárosa lakóit, és igazán nagy összegben állnak neki lottózni. A film igazán szórakoztató, meg is néztem, a rendezőnek van már a múltjában pár klassz referencia, tudta a dolgát. Ha kikapcsoló és pozitív hangulatú filmre vágysz, amely egyúttal mentes a kliséktől, és eredeti sztorin alapul, akkor ezt érdemes megnézned. Annette Bening és Bryan Cranston játéka üdítő. Nem olvastam utána, hogy mennyire pontosan kapcsolódik az eredeti történésekhez a film cselekménye, de ha nagyjából így játszódott le, ahogy bemutatták, akkor ez a Jerry arc egy igen derék filantróp, és Marge is nagyon pozitív és támogató volt. Ahhoz képest, hogy 17 évesen házasodtak, nyugdíjasan még együtt nyomatták ezt a bevállalós történetet, csuda jó fejek. És a lottótársaság és a rendvédelmi szervek se próbálták őket megfingatni a végén, az egész annyira hihetetlen innen kelet-Európából nézve, és mégis igaz.

2023.10.18 Török389133

Aranyos, időnként vicces film, és érdekes a történet. Néha azért kicsit unalmasabb, de egyszer jó megnézni.

Dickinson
Hol nézheted: Apple TV+