A két pápa

Melinda

Juan Minujín
Fernando Meirelles
Jonathan Pryce

A Vatikán falai mögött a konzervatív Benedeknek és a kissé haladóbb szemléletű Ferenc pápának közös nevezőre kell jutnia, hogy biztos útra terelhessék a katolikus egyházat.

(csd)

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Olaszország, Argentína
Premier (HU): 2019.12.13. | Netflix (2019.12.21.)

2022.11.06 sptt

Érdekes film, érdekes nézőpont, zseniális színészi alakítások, ugyanakkor azt nem lehet elmondani, hogy odabilincselne a székhez, vagy baromi mozgalmas lenne, sok a - talán tudatos - lassítás a filmben, hiszen ez illik egy egyházi történethez. Nem bá... Több

2021.10.08 Képkockák

„Én vagyok a világ legnagyobb ateistája”

"Én vagyok a világ legnagyobb ateistája" – szoktam mondani. Mégis a megjelenést követő 1 év alatt 3x néztem meg a filmet, annyira tetszett. Úgy gondolom, hogy a vallás és a hit kérdése az utóbbi évtizedek alatt annyira szoros lett, hogy sokak szerint... Teljes kritika

2020.09.20 MP170506

Nem tudta végig lekötni a figyelmemet, pedig érdekes mondanivalója film. Meg fogom nézni újra, koncentráltabban. A színészek remekek, nagyon jól alakították a pápákat. Megosztó filmek közé tartozik.

2020.03.04 elekm90

Jobbra számítottam, számomra a második felére unalomba fullad a sok flashback-kel. Ígéretesen indul (pl. a pápaválasztás jelenete vagy az első beszélgetés a nyári rezidencián), de ez a lendület elfogy, szerintem egy húsz perccel rövidebbre lehetett v... Több

2021.03.20 Melinda

Korrekt, de réteg

A két főszereplő tökéletesen hozza az akkor még regnáló és a leendő pápa közötti értékbeli és habitusbeli különbségeket. Aki csak felületesen ismerte a katolikus vallás válságát ebben az időszakban, és Ferenc pápa megválasztásának körülményeit, és kedvet érez hozzá, hogy ezt részletesebben lássa, annak ajánlani tudom. A későbbi Ferenc pápává lett Jorge Bergoglio egy eszméletlenül inspiráló ember.

A film összbevétele 75 291 dollár volt (imdb.com).

XVI. Benedek (Anthony Hopkins) közel 600 év után az első olyan pápa, aki visszaadva a tisztségét nyugdíjba vonult. Szerző: hp

Jonathan Pryce a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon adott interjújában elmondta, hogy aznap, amikor Ferenc pápát megválasztották, az internet tele volt a pápáról készült fotókkal, sokaknak pedig ekkor tűnt fel, mennyire hasonlít rá a színész. Pryce-tól viccesen még a saját fia is azt kérdezte SMS-ben: "Apu, te vagy az új pápa?"Szerző: hp

A két pápa Anthony McCarten azonos című színművén alapszik.Szerző: hp

A két pápa Bergoglio kardinális (a későbbi Ferenc pápa) és XVI. Benedek pápa kapcsolatát dolgozza fel. Szerző: hp

(2019. 12. 18.)
Két, sokat látott, tapasztalt színész osztozik a vásznon, élvezet őket látni együtt, még akkor is, amikor a megfáradt Anthony Hopkins csendben visszavált pápából színészbe. Több

(2019. 12. 18.)
A tükör két oldala
A két pápa egy jó film, egy fontos film és legfőbbképpen egy szerethető film, amely reményeim szerint elhozza Anthony Hopkinsnak több, mint 20 év után, legújabb Oscar-jelölését, ugyanis ha valaki idén Netflixéktől megérdemli azt, az ő. Több

Értékelés: 7.8/10
(2020. 01. 13.)
Derűsen azt üzeni, hogy ha már az egyháznak nem sikerült a világon érdemben változtatnia – legalább szépen tűrje, hogy a világ magát az egyházat változtassa meg. A saját ízlése szerint. Több