
Vélemények (19)
A film megmutatta, mekkora különbségek vannak nézetben és emberségben az egyházon belül. Nem mindegy, hogy milyen környezetből, múlttal jön a pápa. Szereplők: Anthony Hopkins és Jonathan Pryce számomra hűen mutatták a két pápa közti ellenszenvet és szerethetőséget.
"Én vagyok a világ legnagyobb ateistája" – szoktam mondani. Mégis a megjelenést követő 1 év alatt 3x néztem meg a filmet, annyira tetszett. Úgy gondolom, hogy a vallás és a hit kérdése az utóbbi évtizedek alatt annyira szoros lett, hogy sokak szerint... Teljes kritika
Egy pápa tisztsége élethosszig tart, és nem volt jellemző, hogy egy pápa önként lemond, ezt XVI. Benedek (Anthony Hopkins) megtette. Életem során két pápaválasztást láttam a tévében, ezeket az eseményeket nosztalgikus érzés volt látni most megfilmesí... Több
Nem tudta végig lekötni a figyelmemet, pedig érdekes mondanivalója film. Meg fogom nézni újra, koncentráltabban. A színészek remekek, nagyon jól alakították a pápákat. Megosztó filmek közé tartozik.
Jobbra számítottam, számomra a második felére unalomba fullad a sok flashback-kel. Ígéretesen indul (pl. a pápaválasztás jelenete vagy az első beszélgetés a nyári rezidencián), de ez a lendület elfogy, szerintem egy húsz perccel rövidebbre lehetett v... Több
Szép, szép, de...! Kitűnő színészekkel oldották meg a főszerepek eljátszását. A történet sem rossz, és számos okos párbeszéd is emeli a film színvonalát. Ha a valóságot nem ismernénk valamivel jobban, azt mondhatnánk, hogy egy kitűnő film. Tényleg, h... Több
A két főszereplő tökéletesen hozza az akkor még regnáló és a leendő pápa közötti értékbeli és habitusbeli különbségeket. Aki csak felületesen ismerte a katolikus vallás válságát ebben az időszakban, és Ferenc pápa megválasztásának körülményeit, és ke... Több
Hasonló filmek
Érdekes film, érdekes nézőpont, zseniális színészi alakítások, ugyanakkor azt nem lehet elmondani, hogy odabilincselne a székhez, vagy baromi mozgalmas lenne, sok a - talán tudatos - lassítás a filmben, hiszen ez illik egy egyházi történethez. Nem bá... Több
Bár a két főszereplő zseniálisan alakított, úgy érzem, ők vitték el a vállukon az egész történetet. Én a film első felét eléggé untam, később kezdett csak lekötni, ahogy formálódott a barátságuk, és a két pápa személye előtérbe került. Ezért csak három csillagot tudok rá adni.
Szeretnél elmélkedni a pápa gondolatairól, mindezt két rendkívüli színész játékával? Ez a film tökéletesen megmutatja az embert a pápai tisztség mögött.
Tervezem újranézni. Amikor megjelent, nagyon tetszett a film, és a színészi alakítások is. Hihetetlen, hogy már egyik pápa sem él.
Félénk megoldás leegyszerűsített üzenetet közvetíteni. Gyáva, ha ez már amúgy is benne van a köztudatban. És megalkuvó, ha történetesen tévesen. És a művészet erejével való felelőtlen visszaélés dokumentumfilmeket imitáló színekkel, kameramozgással, ... Több