Közösség

Vélemény:

 

75 A két pápa

(2019)

A két pápa

 
bart Nézhetetlen  2019.12.13 20:44
0

Vegyes érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Egyrészt pozitívan értékelem, hogy közelebb hozza a nézőkhöz az egyház belső működését, mert azon kívül, hogy meghal, ritkábban lemond a pápa, majd jön a konklávé, felszáll a fehér füst, és kapunk egy újabb pápát, nem sokat tudunk róla, hogyan is zajlanak a választások. Másrészt viszont senki sem tudja megmondani, mi alapján döntenek a bíborosok, mert a hivatalos verzió korántsem biztos, hogy fedi a valóságot. Igazából nincs is különösebb jelentősége, ez csak egyike a katolikus egyház furcsa titkainak. Komolyan elgondolkodtatott azonban, hogy valóban ilyen "zökkenőmentesen" zajlott-e a pápaváltás. Vajon milyen konfliktusok előzték meg Benedek lemondását? Mert a filmben bemutatott beszélgetés Benedek és Ferenc közt inkább a forgatókönyvíró fantáziájának szüleménye, bármennyire is próbál valósághűnek tűnni. Mindenesetre én örültem a változásnak, sose kedveltem Benedeket a maga ultrakonzervatív nézeteivel, Ferenc pápának talán végre sikerül emberközelibbé tennie az egész egyházat.