Dzsungeltúra

Jungle Cruise

A film 343 242 032 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 210 897 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Dwayne Johnson arcáról mintázták a Fortnite egyik karakterét, a The Foundationt.Szerző: Lipót Testvér

Emily Blunt elsőre olvasás nélkül visszadobta a forgatókönyvet. Dwayne Johnson azonban felkereste és meggyőzte, hogy szerződjön le.Szerző: Artemisia

A filmet a Hawaii Kauai szigetén forgatták, ahol teljesen felépítették a filmben látható kis kikötővárost, mintegy 5 hónap alatt.Szerző: Artemisia

A Dzsungeltúra hajóútakhoz hozzátartoznak az út során elsütött szóviccek. A film készítői e szokásra utalnak Frank fárasztó szóvicceivel.Szerző: Artemisia

Az 1955-ös Dzsungeltúra programot az Afrika királynője című film ihlette.Szerző: Artemisia

Az 1955-ben induló Disneylandben az első Dzsungeltúra sétahajózáson maga Walt Disney volt a kapitány.Szerző: Artemisia

A Dzsungeltúra Disneyland-i program népszerűségének köszönhetöen 1971-ben a floridai Disney World programkínálatában is helyet kapott, majd 1983-ban Tokióban, 2005-ben pedig Hongkongban is megvalósították.Szerző: Artemisia

A filmet egy Disneyland-i látványosság ihlette, mely már az első, 1955-ben, Kaliforniában nyílt Disneyland Magic Kingdom nevű parkban is megtalálható volt.Szerző: Artemisia

A Mandeville Films már 2006-ban bejelentette a Dzsungeltúra ötletét.Szerző: Artemisia

Eredetileg 2019. október 11-én jelent volna meg, azonban a Disney bejelentette, hogy 2020. június 24-ére halasztják a bemutatót. A koronavírus járvány miatt még egy évet csúszik a bemutató, így 2021. július 29-én debütál a film.Szerző: Artemisia

A film forgatása 2018. május 14-én kezdődött Hawaiin.Szerző: Artemisia

Kisebb botrányt robbantott ki a film körül, hogy Dwayne Johnson 22 millió dollárt kapott a szerepért, míg Emily Blunt csak 9 milliót.Szerző: Artemisia