Advertisement

Dwayne Johnson
Dwayne Johnson
Emily Blunt

himi85   2022. 01. 13.

Szórakoztató klasszikus kalandfilm modern köntösben

Akciódús, látványos kalandfilm a klasszikusabb vonal kedvelőinek. Manapság ritka klasszikus kalandfilmeket találni, szerencsére a Disney újra csinált egyet, megaköltségvetéssel, nagy sztárokkal, jópofa humorral. És milyen jól tette. Jómagam az Indiana Jones és a Múmia-filmeken felnőve, minden kalandfilm premierdátumát naptárba vésve, szinte habzó szájjal, türelmetlenül vártam ezt a filmet is, és nem csalódtam. Vicces, egy kicsit romantikus, hangulatos kalandmozi született, mely bár színvonalban nem ér fel elődeihez, mindenképpen kellemes kikapcsolódással ajándékoz meg minket. Mindezt modern köntösben: a kezdőjelenet s a filmvégi egyik csúcsjelenet a Metallica Nothing Else Matters c. slágerére nagyon hidegrázós lett - otthon többszöri nézésre is élt a libabőreffektus -, a film tele van hangulatos, jól megkomponált jelenetekkel, poénokkal, párbeszédekkel. A romantika nincs túltolva, éppen csak érintőleges, férfitársaim legnagyobb örömére. Rock karaktere nagyon jól meg lett írva, párosuk Emily Blunttal is percről percre egyre ütősebb lett. A kötelező sablonok ellenére a filmet tudni kell helyén kezelni, mert nagyon is tud szórakoztatni. S részemről ezért járok mozizni, hogy jól szórakozzak. A Dzsungeltúra nem lett egy újabb A Karib-tenger kalózai, de majdnem. A lehetősége megvan, hogy részről részre még minőségibb legyen. Várom a folytatást. Nagyon tetszett, mindenkinek ajánlom. 8/10

Artemisia   2021. 08. 09.

Újabb sikervárományos Disney produkció

A Disney a A Karib-tenger kalózai után újabb Disneylandbéli látványossága megfilmesítése mellett döntött. Az egeres cég újra és újra bizonyítja, hogy mindenkinél jobban tudja, mi kell a népnek, mindenkinél jobban ért az örökzöld családi mozik receptj... teljes kritika»

Eastern79   2021. 08. 01.

Szórakoztató kaland

A Metallica gyönyörű, Nothing else mothers című slágerére kísértetiesen hasonlító dallamokkal indít a Disney legújabb kalandfilmje, amelyben A hold könnyeinek, vagyis egy a telihold fényénél virágzó misztikus fa mindent (is) gyógyító szirmainak a leg... teljes kritika»

Orosz István   2021. 08. 02.

Én úgy indultam, hogy ez a film hatalmas bukás lesz. Viszont kellemesen csalódtam. Mondhatni a fűszerezést eltalálták. A történet a maga módján egyszerű volt, de elegendő volt a nézői figyelem lekötéséhez, a látvány nagyon is szép volt, de nem tolták... több»

Harper   2021. 11. 24.

Gyengécske látványfilmnek szánva

Bár alapvetően szeretem Dwayne Johnson filmjeit, az augusztusban látott Dzsungeltúra nem aratott nálam osztatlan sikert. Persze akadnak benne jó poénok, vicces jelenetek és izgalmas helyzetek, a végeredmény egy A Karib-tenger kalózai light versionnek tűnik számomra. A még mindig gyönyörű Emily Blunt sokat lendít a színvonalon, és számos látványelem dob a végső értékelésen, nem lehet közepesnél erősebbre minősíteni. Nálam 45%-ig jut, vagy a híres Roger Ebert négy csillagos skáláját kölcsönvéve: kettő csillagig.

Szilonka   2021. 10. 12.

Felnőtt fejjel is tetszett a film, bármikor újranézném. Látványos volt, akciódús, helyenként vicces, és az érzelmekkel se maradtak adósok a készítők.

Képkockák   2021. 10. 08.

Egy igazán jó kalandfilm, Indiana Jones vibe

Hosszú idő után újra moziba látogattam, ahol egy igazán jó kalandfilmet láttam, a Dzsungeltúrát. A történet szerint 1916-ban, az első világháború veszteségeit látva Lily Houghton (Emily Blunt), brit tudós elhatározza, hogy egy legenda nyomába ered, é... teljes kritika»

A film 343 042 240 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 210 887 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Emily Blunt elsőre olvasás nélkül visszadobta a forgatókönyvet. Dwayne Johnson azonban felkereste és meggyőzte, hogy szerződjön le.

(Artemisia )

A filmet a Hawaii Kauai szigetén forgatták, ahol teljesen felépítették a filmben látható kis kikötővárost, mintegy 5 hónap alatt.

(Artemisia )

A Dzsungeltúra hajóútakhoz hozzátartoznak az út során elsütött szóviccek. A film készítői e szokásra utalnak Frank fárasztó szóvicceivel.

(Artemisia )

Az 1955-ös Dzsungeltúra programot az Afrika királynője című film ihlette.

(Artemisia )

Az 1955-ben induló Disneylandben az első Dzsungeltúra sétahajózáson maga Walt Disney volt a kapitány.

(Artemisia )

Szó sincs A Karib-tenger kalózairól, kalandfilmes reformokról vagy az év legszórakoztatóbb darabjáról, csupán a Dzsungeltúráról van szó, amelyen mindettől függetlenül szívesen vettünk részt, és ahova, ha úgy hozza a sors (és a nézettség), akár boldogan vissza is térünk majd. több»

Kimondottan kedvelem Dwayne Johnson esetenként talán bugyuta, de jószándékú és szórakoztató filmjeit, a Skorpiókirály, az Utazás a rejtélyes szigetre és a Jumanji örök családi kedvencek. A Dzsungeltúrának innen volt szép veszíteni, de sajnos sikerült neki. több»