Jóságos ég!

Jóságos ég!

Juste ciel!

Öt, kissé őrült apáca szeretné megmenteni a helyi, leromlott állapotú idősek otthonát. Akár azon az áron is, hogy részt vesznek egy kerékpárversenyen, amelynek győztese díjat nyer. A gond csak az, hogy nem nagyon tudnak kerékpározni. És mindennek tetejébe valaki másnak is hasonló tervei… Több

Rendező: Laurent Tirard
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2023.06.08. | Telekom TVGO (2023.09.07.) | Cinego (2023.09.21.)
Forgalmazó: ADS Service

2023.07.29 acura steve

Nagyon jó vígjáték! Valérie Bonneton mostanság az egyik legjobb francia színésznő! A történet egyszerű, amolyan franciás, semmi nagy költségvetés, semmi látvány, semmi mondanivaló, egyszerűen csak szórakoztatni akar! Talán annyi mondanivalója van, hogy ki van gúnyolva az egyház, ami nekem tetszik!

2023.06.24 aliasteáscsésze

Lyézusom

Nem könnyű a hitélettel kapcsolatos vígjátékot alkotni. A franciák megpróbálták. Nem jött össze. Többet vártam ettől a filmtől. Erőlködés és ezerszer eljátszott „poénok”. Sajnos nem kacagtam át a másfél órát, ellenben elkezdtem imádkozni az Úrhoz, hogy soha többé ne próbálkozzanak hasonló alkotással.

A film összbevétele 921 924 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 18 764 355 forintot termelt. A hazai mozik összesen 9 723 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A zárdában játszódó jelenetek többségét a Jurában található Baume-les-Messieurs-ben forgatták. Szerző: csd

A film főszereplői különböző korosztályból származó nők. Laurent Tirard érzékenyen reagált erre a jellemzőre: „Az elmúlt évek kontextusát tekintve sokszor kérdőjeleztem meg magamban, hogy milyen helyet kapnak a nők a filmekben, és milyen szerepeket kínálnak nekik. Egy kicsit önvizsgálatot tartottam a saját filmjeimről, és azt mondtam magamnak, hogy végül is rendben van, és hogy nem vagyok nagy macsó! De ez volt az egyik dolog, ami vonzott a Csak a mennyországban.”Szerző: csd

Laurent Tirard a Juste ciel! című filmjével vissza akar térni gyermekkorának vígjátékaihoz, amelyeket ártatlannak nevez, mert nem foglalkoztak társadalmi vagy szociális problémákkal, mintha elszakadtak volna a valóságtól.Szerző: csd

2018-ban Laurent Tirard az Alpe d'Huez-i Vígjáték Filmfesztivál zárófilmjeként mutatta be a Le Retour du héros című filmet. Az ünnepségen levetítették a legjobb rövidfilm díját elnyerő Artem Silendi című filmet, amely apácák ebédjének konfrontációba torkolló néma történetét meséli el. Szerző: csd