Kosok

Hrútar

2024.04.01 Utolsó Előtti Mohikán

Nem vélemény – emlékek

A Dunán láttam egy augusztusi napon, pokoli hőségben. Már csak emiatt is megvolt a kontraszt. Üdítő volt egy kicsit fázni a 40 pluszban. A lelket azért melengette. Az én gyerekkoromban még volt állattartás vidéken. Keveredtünk hasonló helyzetbe, nem volt egyszerű, de azért az emberi oldalát nehezen vettem. Sosem értettem, hogy egy családon belül hogyan lehetnek ilyen fajta ellentétek.

Testvériség a zord északon!

Az izlandi filmek erős nyomokat szoktak bennem hagyni a megnézésük után. Hiszen él bennem egy olyan sztereotípia Izlandról, hogy aprósága, elszigeteltsége és csontig hatoló hideg időjárása miatt kiváló lélektani, erős emberközeli, izzadtságszagú és ... Teljes kritika

2018.06.02 bbozsi

Erős atmoszféra, igéző tájak, meditatív hangulat. Nagy vonalakban tudni lehet a történetet, de éppen azért, mert emberi, igaz és szép.

2015.12.31 Freenet

Lenyűgöző látványvilág, izgalmas történet, és hitelesen előadott karakterek. A rendező munkáját tudnám kiemelni, nagyon összeszedett volt a történet, és könnyen követhető.

2015.12.29 Phalanx

Tökéletes film, egyszerre komikus és tragikus, miközben végig olyan atmoszférát teremet, mely összetéveszthetetlenné teszi.

2016.05.09 dosty

Grímur Hákonarson filmje nagyon realista, nagyon igazi, de szellemes is a maga izlandi módján. Nem való mindenkinek ez a film, de aki rátalál, nem fogja megbánni.