Téli álom

Kis Uykusu

2022.10.27 Interfectorem Sabnock

Szép és tanulságos.

A török filmek nem a kedvenceim, persze a kivételek erősítik a szabályt! Rájöttem, hogy úgy kell leülni, hogy nem figyelem az alkotókat, és a színészeket. Nézzük a sztorit! Nézzük, hogy Nuri Bilge Ceylan mit akart nekünk megmutatni! Hajrá! Aydin (Hal... Teljes kritika

2017.10.22 Deku

Hatalmas lett a hangulata és a látványvilága apróbb hibák voltak csak de ez nem rontott a filmen. Ez a film tökre jó volt mivel pörgős és eseménydús, emiatt nekem szerethető lett.

2015.03.23 Adell89

Aranypálma pálma díjas film, nem véletlenül. Igazi dráma, bár kicsit hosszú, de nem érződik igazából. Az pedig külön szuper, hogy a kedvenc színészem, Haluk Bilginer játszik benne. :))) Ezel Kenan Birkan-ja után, lazán hozna egy Joker szerepet a Batmanben. :)))

2016.05.05 irodalmialkotas

A Téli álom első pillantásra ijesztő vállalkozásnak tűnik: 196 perces játékideje és dialógus-orientáltsága valóban rejt némi kockázatot magában.

2015.01.28 Balu

Az az igazság,hogy az elején nem értettem a filmet,nekem kicsit bonyolult volt,hogy most miről is akar szólni ez a film,de egyben érdekes is,elgondolkodtam és van mondanivalója.

2015.11.03 Cptn_Cold

Egyszer megnézhető a film, de nekem óriási csalódás volt. Ritka ratyi film. Azt se tudtam eldönteni, hogy most sírjak vagy nevessek. Az alap ötlet még talán nem is lett volna túl rossz. De ez a színészi játék, nagyon nem tetszett.

2016.04.22 Toncsi

Nuri Bilge Ceylan másodszor is megmutatta magát a nagyobb közönség előtt. Úgy látszik a rendező főleg a komoly drámákban tud nagyot alkotni. A Téli álomnak nincs igazi története, ami van nem összegezhető néhány mondatban. Három karakterről szól a fil... Több

2015.01.29 stiefelism

Nem erre számítottam. Nagyon gagyi volt, Will Smith szerepe szerintem teljesen felesleges volt, illetve sokkal jobban is meg lehetett volna rendezni a történetet. A lovat pedig minek kellett kutyának hívni?

2015.03.09 Szilárd996

Nehezen kezdődő, bonyolult film, de egyben érdekes és elgondolkoztató. Ami nekem nagyon fontos szempont, hogy van mondanivalója, van értelme annak a több mint három órának, amit rászántam.

2015.02.22 danialves

Én nagyon szeretném szeretni a Téli álmot, mert olyan kvalitásai vannak, amellyel nem sok film veszi fel a versenyt, de összességében mégsem tudok attól elvonatkoztatni, hogy egy öncélúan túlnyújtott alkotásról van szó, amely a végére összeroskad saj... Több

2015.11.01 jazzy

Nem egy könnyű film, de az üzenete nagyon is valódi. Nuri Bilge Ceylan, aki véleményem szerint sok Csehovot olvashatott, kitűnő lírai érzékkel mutatja be társadalomkritikáját. Törökországot az igazi valójában mutatja be, amelynek belső viszályait a kelet és nyugat közötti örök útkeresés határozza meg.