Téli álom

Deku   2017. 10. 22.

Hatalmas lett a hangulata és a látványvilága apróbb hibák voltak csak de ez nem rontott a filmen. Ez a film tökre jó volt mivel pörgős és eseménydús, emiatt nekem szerethető lett.

Edii   2015. 04. 20.

Érdekes volt, hatalmas kifejtésekkel, igencsak kellett koncentrálni. Hibája, hogy nagyon hosszú a film, a cselekmény vontatott. A kiváló színészi játékot kiemelném és a látványvilág sem utolsó!

Teófil   2015. 02. 02.

Elég bonyolult film, de ezért különleges! Megéri megnézni!

irodalmialkotas   2016. 05. 05.

A Téli álom első pillantásra ijesztő vállalkozásnak tűnik: 196 perces játékideje és dialógus-orientáltsága valóban rejt némi kockázatot magában.

Adell89   2015. 03. 23.

Aranypálma pálma díjas film, nem véletlenül. Igazi dráma, bár kicsit hosszú, de nem érződik igazából. Az pedig külön szuper, hogy a kedvenc színészem, Haluk Bilginer játszik benne. :))) Ezel Kenan Birkan-ja után, lazán hozna egy Joker szerepet a Batmanben. :)))

Balu   2015. 01. 28.

Az az igazság,hogy az elején nem értettem a filmet,nekem kicsit bonyolult volt,hogy most miről is akar szólni ez a film,de egyben érdekes is,elgondolkodtam és van mondanivalója.

Cptn_Cold   2015. 11. 03.

Egyszer megnézhető a film, de nekem óriási csalódás volt. Ritka ratyi film. Azt se tudtam eldönteni, hogy most sírjak vagy nevessek. Az alap ötlet még talán nem is lett volna túl rossz. De ez a színészi játék, nagyon nem tetszett.

Haluk Bilginer

Nuri Bilge Ceylan leghosszabb filmje, 196 perces.

Ez a leghosszabb film, amely elnyerte a Palme d'Or díjat (Aranypálma) a Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.

(ps)

Aydin neve törökül intellektuálist jelent.

(ps)

Törökország ezt a filmet delegálta a 87. Oscar-díjkiosztó gálára a Legjobb külföldi film kategóriájában.

(ps)

A forgatókönyv 285 oldalas volt.

(ps)

A nyersvágás után a film négy és fél óra hosszú volt.

(ps)

A forgatókönyvön hat hónapig dolgoztak az írók.

(ps)

Számos fórumon méltatták a török filmművészet legújabb gyöngyszemét, a Téli álmot, Cannes-ban például Arany Pálmával díjazták. A következő kritika a kivételek egyike lesz. több»

Amíg James Bond és Bryan Milss az isztambuli háztetőkön rohangászik, addig a Téli álom szereplői két lábbal a földön állnak. Nury Bilge Ceylan filmje a legjobb idegen nyelvű filmnek járó Oscart már biztosan nem kapja meg, de az Arany Pálma is szépen csillog a vitrinben. több»