A világ mögött

Kuessipan

2022.01.15 Fikatours_blogger

Egy regény lebutított filmadaptációja

Érdekes film két lány és családjuk sorsának alakulásáról, mégis csalódást okozott. Az eszkimó-indián kultúráról semmit nem tudtunk meg. A súrlódások nem annyira etnikai, mint inkább szociális különbségek mentén alakultak ki. Azt is mondhatnám, ezt a történetet a világon bárhol forgathatták volna. A fő bajom pedig magával a történetvezetéssel volt. Mintha csak egy írópalánta a saját életéről szeretett volna regényt írni, de még a dramaturgia szemeszter előtt.

2019.11.04 csenge

Élénk és természetes karakterek mozognak ebben a filmben, amivel - hiába a távolság - nagyon könnyű azonosulni, mert ugyan egy nagyon speciális helyzetbe csomagolja a történetet, mégis képest a mondanivalóját úgy általánosítani, hogy az nem vlik közhelyessé.

2021.01.11 MiAzAki

Nagyon szép, érzékeny és finom film egy nagyon törékenynek tűnő és illékony világról, amit kétségbeesetten próbálnak megőrizni az még élő innuk.

2019.11.05 Lali

Nagyon szép ívű történet, nagyon eltalált rendezés, remek színészek és kiváló atmoszféra, amit a film megteremt - ebben az alkotásnak mindent csak dicsérni lehet, ennek ellenére tudom, hogy nem fog mindenkinek tetszeni, de a finom drámákat kedvelőknek biztos.