Az ismeretlen lány

La fille inconnue

Revizoronline.com
2016/11/17

Realizmus
Vannak olyan filmek, amelyek nem törekszenek egetverő igazságok felé, szépelgő és körülményes kifejezéssel nem gondolatébresztőek, inkább csak elénk tolják az életnek hívott realityt, mint a sótlan spenótot, oszt jó napot. Ha megeszed, jó; ha nem, akkor is. PAPP SÁNDOR ZSIGMOND KRITIKÁJA. Több

Vox.hu
2016/11/19

Értékelés: 7.5/10
Jean-Pierre és Luc Dardenne, a belga filmművészet aduászai megkerülhetetlenek, amennyiben társadalmi drámáról van szó. Több

Movieaddicts.hu
2016/11/20

Összességében többet kapunk Az ismeretlen lánytól, mint egy kitűnő filmélményt. Kreatív és gondolatébresztő történet, egy nyomozás jóleső izgalma, egy adag szociális érzékenyítés és az ember szívét mélyen megérintő történet: ezeket mind-mind biztosítja nekünk a belga alkotás. És ad még valami ami, talán mindezeknél is sokkal fontosabb. Olyan, mint részt venni egy Hősök tere tréningen. Az inspiráció, a tettvágyat adja, hogy amikor majd a nálunk csenget egy ismeretlen lány, akkor azonnal dobjunk félre mindent és tárjuk szélesre az ajtót. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!