indingo   2020. 08. 20.

Örültem, hogy James Franco és Jonah Hill nem egy újabb idétlen vígjátékot készített. Érdekes film, bár nem egyedi a története.

mamiéstöti2   2017. 09. 21.

Kissé unalmas volt a film egészét nézve, de azért voltak benne érdekes megoldások, mind technikailag, mind történetileg. Jonah Hill és James Franco tehetségesek.

hsanya182   2016. 04. 26.

Lassabb lefolyású misztikus bűnügyi, nyomozós film, egy újságíró szemszögéből, aki ki akarja deríteni az igazságot, hogy egy jó szorit írhasson. A film első fele inkább az újságíró és a vádlott párbeszédéről szól, majd a film a második felében indul ... több»

alexxx   2015. 07. 03.

Nagyon impozáns volt a szereplőgárda, mégsem vagyok meggyőzve. Kicsit lassú, kicsit ritmustalan, hát, valahogy nem az igazi. A tévé előtt ülve rendben volt, de nem sajnáltam volna, ha lemaradok róla.

harnas1207   2018. 12. 06.

Nagyon jó film és még jobb is lehetett volna. Sajnos a közepe táján nagyon belassul a cselekmény, nem tudom mennyire a rendezők hibájából és mennyire az eredeti történet miatt. Az biztos, ha ez egy hollywoodi forgatókönyv alapján készült volna, akkor egy csavaros, és rejtélyes bűnügyi filmet kaptunk volna.

Milanman   2016. 05. 03.

Az igaz történeten alapuló filmek sikeressége és minősége azon áll, vagy bukik, hogy a megtörtént események mennyire izgalmasak, érdekfeszítőek és hogy azt milyen módon sikerül mozgóképre átültetni. A True Story számomra ott vérzett el, hogy bár szer... több»

gazsika1978   2016. 04. 29.

Nekem tetszett, a thriller kategóriájában szerintem teljesen megállja a helyét. Kicsit lassan indul be, de megpróbálták kihozni belőle amit kilehetett. A szereplők odatették magukat, egyszer meg lehet nézni.

Michael Finkel Tru Story c. memoir művén alapszik.

2013. márciusában vette kezdetét a forgatás.

A jegypénztárak adatai alapján 5,3 millió dolláros bevételt ért el a film.

New York City-ben vették fel a True Story-t.

A filmet New York különböző pontjain forgatták.

mozis rendezői bemutatkozása.

A film plakátján látható ujjlenyomat a LIES szó többszöri leírásával alakították ki.

Szóval én azt javaslom, hogy akit érdekel ez a nagyon is megdöbbentő, rengeteg kérdést és kétséget felvető, zavarbaejtő sztori, az olvassa el a 2005-ben megjelent könyvet. több»