Lady Bird

bbozsi   2020. 05. 24.

Szokatlan, hogy Amerikában is tudnak európai szemmel eredeti filmet csinálni, nagyon kellemes meglepetés, és jó nem mindig ugyanazt a pár szeletét látni ezredszer is az amerikai életnek, ráadásul életszerűen.

indingo   2018. 03. 09.

Kicsit érdekesebb filmre számítottam. A története nekem nem volt elég mély. A humort sem fedeztem fel a filmben és a történetvezetése is elég zavaros volt. Saoirse Ronan alakítása jellegtelen.

Deku   2018. 03. 03.

Nagyon érdekes volt számomra, főleg a karaktereknek a kidolgozottsága és a köztük feszülő érzelmi kapcsolat volt az ami nagyon megfogott. Szerintem az egyik legjobb film volt. Nagyszerű.

mamiéstöti2   2018. 12. 04.

Nem a vígjátékok közé sorolnám és a története is gyenge volt. Azért egyszer nézhető, a színészi alakítások sem túl meggyőzőek.

ArpiHajdu és Réci   2018. 03. 14.

Nehéz tininek lenni

Meg kell mondjam, én nagyon megkedveltem ezt a filmet. A mindannyiunk életét meghatározó időszakról sokan sokféle filmet készítettek, ám amikor egy olyan alkotás készül el, mint Greta Gerwig első filmje, örömmel látom, hogy egy lerágott csontnak tűnő... teljes kritika»

dailyfilmsan   2019. 04. 11.

Az anya és lánya kapcsolat változó, sokrétű és kicsit sem egyszerű, főleg, ha egy és ugyanaz a habitus rejlik mindkettőben. Kiválóan illik az a mondás a filmre, hogy nem fér meg két dudás egy csárdában. Anya és lánya sem férnek meg egymás mellett. Ez... több»

Berto49   2019. 08. 20.

Egy számomra ellenszenves tinilány

Három okból sem sikerült megkedvelnem ezt a filmet. Egyrészt ennek a Christine lánynak az egész lényét taszítónak érzem, másrészt Saoirse Ronan nálam elérte a „Vágy és vezeklés”-ből, hogy jó darabig tartózkodással szemléljem a szerepléseit. Elismerem, hogy ez nagy butaság, hiszen csak egy kitalált személyiségről van szó, halvány köze sincs a valódi ír/amerikai színésznő igazi karakteréhez. A legfőbb ok talán pedig az, hogy sohasem voltam a felnőtté válás előtt álló lány (itt a lányon van a hangsúly), ezért nem is tudtam azonosulni a problémáival. Kívülállóként figyeltem cseppet sem kedvelhető tulajdonságait, hazudik, lop, csal, egy gazdagabb lány miatt faképnél hagyja addigi legjobb barátnőjét. Kell-e tovább sorolnom? Nem akarok antifeminista nézeteket vallani, de a filmen erősen meglátszik, hogy nő, Greta Gerwig rendezte, ami alapjában véve nem baj, csak nem kellett volna a minden ízében ellenszenves hősnőt ekkora empátiával ábrázolnia. Ezért marad egy könnyen felejthető, közepes független film a felnőttéválás nehézségeiről.

Danielle Macdonald
Timothee Chalamet
Tracy Letts
Saoirse Ronan

A film összbevétele 78 965 611 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 18 485 707 forintot termelt. A hazai mozik összesen 23 814 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Greta Gerwing rendező azt javasolta Saorise Ronannek, hogy ne fedje el az aknéit alapozóval a filmben.

(Queenakasha)

Az utolsó jelenet, amelyet felvettek az volt, amikor Lady bird és az anyja a kocsiban ülnek és az Érik a gyümölcs hangoskönyvet hallgatják.

Greta Gerwig megtiltotta a színészeinek, hogy okostelefonozzanak a forgatások idején.

Greta Gerwig és Sam Levy operatőr a Frances Ha című filmen dolgoztak együtt korábban és már akkor elhatározták, hogy csinálnak egy filmet, ami teljes egészében Sacramentoban játszódik. Gerwig-nek nagy álma volt, hogy szülővárosában forgathasson.

Greta Gerwig a Huszadik századi nők forgatásáról vitte át saját filmjébe is a szokást, hogy a színészek névtáblákkal szaladgáltak a jelenetek felvétele közben. Minden nap volt egy napi kérdés is, amelyet fel kellett írni egy cetlire és azt is magukra tűzték.

Greta Gerwig a suli bálas jelenet felvételekor maga is báli ruhába bújt.

Egy ideig ez volt minden idők legpozitívabb kritikai fogadtatású filmje a RottenTomatoes-on. A produkció jelenleg is 99 százalékon áll 228 szemlézett cikket követően.

A filmben négy Oscar-jelölt szerepel: Saoirse Ronan, Laurie Metcalf, Lucas Hedges és Timothée Chalamet.

(diumiu)

Miután a film elnyert két Golden Globe díjat Sacramentoban óriásplakátokon gratuláltak a rendezőnőnek.

(diumiu)

Greta Gerwig 2013 végére fejezte be a forgatókönyv írását.

(diumiu)

Összességében a Lady Bird megérdemli a rengeteg jó kritikát mert azt amit be akar mutatni olyan jól teszi, ahogy azt csak nagyon kevés film tudja reprodukálni. Nem lehet kérdőjel a legjobb film Oscar jelölés sem, mert tényleg kitettek magukért a rendezők és a színeszi gárda. Nem rontották el a művet sablonpoénokkal és enervált párbeszédekkel. Tökéletesen szemlélteti a tinédzserkori gondokat a Lady Bird. 83/100 több»

Összegezve azt mondhatom, hogy a film lazán kaphat 75 pontot a 100-ból, mert egy valóban élvezetes vígjáték. Az életet figurázza ki, azt, amilyen valójában, ám pont emiatt marad bennünk a végén furcsa érzés, amelynek eredményeképp nem igazán tudjuk eldönteni, hogy egy komolytalan drámát vagy egy komor vígjátékot néztünk meg. több»

A Lady Bird egy játékos humorú, csupaszív, virtuóz szereplőgárdával operáló, üdítően kompakt coming of age mozi. 90/100 több»