Last Days in the Desert (2015)

Last Days in the Desert

dakod   2016. 06. 05.

Ezt a filmet is azok közé sorolom, mint a Stigmatát vagy a Passiót: látni kell, hogy szélesedjen a látókörünk a vallási dolgokat illetően. Nem annyira jó ez a film, de nem is mondanám rossznak. Lassan mozdul előre a története, nincs nagy cselekménye, inkább gondolkodós és vívódós film, amivel nem is volna gond. De gyakran elvesztettem a fonalat, mert elkalandoztak közben a gondolataim, nem tudott lekötni.

Sniper   2016. 03. 30.

Ewan McGregor, mint Jézus Krisztus? Hát, ezt meg kell nézni! - gondoltam kételkedve a filmről olvasván a neten. Kellemesen csalódtam, habár efféle fura Isten Fia ábrázolást még nem láttam. Szerintem a világ egyik legnehezebb szerepei közé tartozik a Teremtő egyszülöttjének megformálása, legyen szó színdarabról vagy filmről. Csak találgathatunk milyen lehetett, hogyan gondolkodhatott, hogyan nézhetett ki és miként viselkedett az egyes helyzetekben. McGregor nekem nem volt hiteles. Szerintem ehhez a szerephez kell némi lelki tisztaság és alázat, de ezt nem éreztem a színész játékából. Jó volt, tetszett, de mégis hiányérzetem volt utána.

Ciarán Hinds
Ciarán Hinds