Lélekölő

Lélekölő

Cold Souls
Videók

Megcsömörlött az élettől Paul, az idősödő színész. A depresszió kezd elhatalmasodni rajta. Egyik nap különös hirdetésre bukkan az újságban. A vállalkozás egy olyan eljárást hirdet, melynek segítségével képesek eltávolítani az emberek lelkét és lefagyasztva tárolni azt, így óvva meg azt a külső hatásoktól. Paul úgy érzi, neki találták ki mindezt, így jelentkezik a műtétre. Dr. Flintstein keze alá kerül, ám a beavatkozás során nem várt komplikáció adódik: Paul lelke így a fagyasztókamra helyett egy másik testbe kerül. Amikor a férfi megpróbálja visszaszerezni azt, kiderül, ez nem is olyan egyszerű.

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország
Premier (HU): 2010.07.03.

2022.02.22 Ildikó Bacskai

Lélekölő (2009)

Ez a film egy zseniális alapötletű történet, hitvány kivitelezéssel. Nem a színészi játék nyomja el a film mondandóját, azt gondolom a színészek kiválasztása nem volt rossz, azért néhány erőltetett jelenetet végig kell szenvedni... De a rendezés... A film helyszínei és filmzenéi nemcsak jelentéktelenek, de zavaróak is, a film nyomasztó, ami akár szándékos is lehet, de mellette valahogy nem köti le az embert, nincsenek mélységek és magasságok a jelenetek megjelenítésében, egyszerűen unalmas. Azért nem állítom nézhetetlen minősítésre, mert az alapötlet tényleg nagyszerű, és néhány edzett filmzabáló a hibák ellenére is örömét fogja benne lelni.

2019.09.14 messideco

Ez egy jó film. Érdemes megnézni, nem is értem ezt az alacsony értékelést :(

A film összbevétele 903 148 dollár volt (imdb.com).