Ördöngősök

Robert Dalban
Yves-Marie Maurin
Pierre Larquey
Véra Clouzot

Egy francia kisváros sivár iskolájában Michel, az igazgató szadista szigorral uralkodik a diákokon, a tanárokon és szívbeteg feleségén, Christinán. Christinának végül egy kolléganője segít abban, hogy eltegye láb alól a férjét. A gyilkosság azonban csak a kezdete a fordulatos történetnek.

(dulkap)

2023.05.16 polgy

Csavaros film 1955-ből

Eleinte kellett kis türelem a filmhez, de az első harmada-közepe táján komolyan megfogott a történet. Tetszett, hogy már akkor is csinálta olyan filmet, aminek a végén van egy csavar. És az külön tetszett, hogy a film végén kiírták, hogy ne mondjuk el a film végét, hogy másoknak is meglepetés legyen. :) Szerintem ez egy olyan darab, amiért megéri néha régi filmeket is nézni, amikor még ötletekkel, szerepléssel és a cselekménnyel tudták a moziszékben tartani a nézőket.

2020.02.24 elekm90

Nagyon jó film, ami negatívum, az egyedül az, hogy elég lassan indul be. Viszont összességében azt kell, hogy mondjam, hogy mesterien van felépítve, és a rendezés és operatőri munka a korához képest zseniális. Nem véletlen, hogy maga Alfred Hitchcock is le akart csapni a regény adaptációjára. 9/10

2016.06.21 Berto49

Eszméletlenül jó film, sok emlékezetes velem kapcsolatos történéssel függ össze. Két zseniális színésznő (Signoret → Básti Juli, Clouzot → Kútvölgyi „Zsike”) meg borzongatóan izgalmas, csavaros történet, 1967 óta a legjobb filmek között tartom számon... Több

2022.01.12 Péter Fazekas

Röviden: mestermű!

2015.02.15 juhasz-david93

Ez odab*sz! Színtiszta izgalom az elsőtől az utolsó percig...A befejezéssel kapcsolatban azonban volt némi hiányérzetem. Sokan az egekig magasztalják a 180 fokos fordulatot, de bennem jó pár kérdést fölvetett, ami kicsit rontotta az összképet (ezekre nem térnék ki, nem akarok spoilerezni...megéri megnézni).

Az említett remake-en, az 1996-os, „Az ördög háromszöge” címűn kívül még két másik feldolgozása is van ennek a klasszikus thrillernek. 1963-ban „Lo spettro” címen Riccardo Freda gondolta újra, egyes források horrorként emlegetik. A másik amerikai TV-film 1974-ből, „Reflections of Murder” a címe, John Badham rendezte. Szerző: Berto49

1996-ban Diabolique címmel készült el a remake.Szerző: Borga

1974-ben készült el a történet amerikai változata Reflections of Murder címmel.Szerző: Borga

Az 1967-es, Games című filmhez ihletül szolgált.Szerző: Borga

A Rotten Tomatoes weboldalon 97%-ot ért el 36 vélemény alapján.Szerző: Borga