Az ördög háromszöge

Az ördög háromszöge

Diabolique
gabcajz

A gyönyörű, szexi Nicole és a halkbeszédű, félénk Mia közös vonása, hogy ugyanazt a férfit szeretik. Nicole az ördögi vonzerővel megáldott férfinek a szeretője, és képtelen elhagyni, míg Mia, Guy felesége már öngyilkosságot is elkövetett férje sorozatos hűtlensége miatt. Amikor a két asszony felfedezi, hogy osztozni kénytelenek az ördögi férfin, furcsa tervet szőnek, méghozzá közösen: Guynak vesznie kell! A helyszínen hamarosan megjelenik egy nyomozónő Guy eltűnése ügyében. És bizonyos jelek arra utalnak, hogy a férfi esetleg mégsem halt meg.

Forgatókönyvíró: Henri-Georges Clouzot, Don Roos
Premier (HU): 1996.10.03.

Ördöngősök  (1955)

2023.08.28 Ergit

Eléggé frászt hozós film! Nagyon jó színészi játék! A Sharon Stone által formált karakter rejtélyes. Kiismerhetetlen a nő.

2022.10.14 JRD

Egy francia film amcsi feldolgozása, ez már sok mindent el is árul. Lesarkított és annyira egyszerű, hogy az már sérti a nézőt. De attól még egyszer simán megnézhető. Szóval filmre fel és jó szórakozást!

2022.10.13 acura steve

Ez aztán izgi volt!

2016.01.02 gabcajz

Nekem nagyon tetszett a film, a cselekménye nem kiszámítható, főként ez tetszett benne. Habár a sok ismert színész nem hozta ki magából a maximumot, azért így is élvezhető.

2018.07.05 majkymi

Én láttam a francia eredetit is és az sokkal jobb, mint az amcsi tesója. Ennek rettenetesen összekutyulták a cselekménysorát, míg az tiszta és érthető, könnyen nyomon követhető.

A filmet Pennsylvania államban (USA) forgatták.Szerző: dulkap

Isabella Adjani abban az évben született, amikor az eredeti filmet bemutatták az Egyesült államokban (1955).Szerző: dulkap

A film 1955-ös Les Diaboliques című francia film noir remake-je.Szerző: dulkap

Gabriel Byrne, Jeremy Irons és Jack Nicholson visszautasították Guy Baran szerepét. Szerző: rbernadett