Louie

bambula   2015. 05. 06.

Végletesen, abszurdan humoros és csetlő-boltló, szerethető főszereplővel, tényleg olyan, mintha az ő életét követnénk nyomon. Nagyon üdítő hogy olyan karaktert látunk aki akár mi is lehetnénk: életszerűen nyomi és szerencsétlen, aki cikis helyzetekbe keveredik sokszor önhibáján kívül de néha besokall és valami váratlant húz.

Susan Kelechi Watsont szerződtették Louie ex-felesége szerepére, holott ő afroamerikai, míg Louie gyermekei kaukázusiak. Louis úgy nyilatkozott, hogy annyira lenyűgözte a színésznő a meghallgatáson, hogy mindenképp szerződtetni akarta fajtól függetlenül.

A pizzéria neve, ahova a film elején bemegy Louie, a "Ben's Pizzeria", ami Greenwich Village-ben, Manhattanben, New York Cityben található. A valóságban Louie elég sokszor megfordult itt.

A film elején amikor Louie a pizzériában van egy járókelő a középső ujját mutatja a kamerának. Ez nem volt előre eltervezte, azonban Louie úgy döntött, hogy jó ómen a film sikere tekintetében, ezért benne hagyta a filmben.